wtorek, 16 kwietnia 2024

Kultura i rozrywka

Obchody Święta Niepodległości

,,I stała się Polska...." - obchody Narodowego Święta Niepodległości w MDK w Grajewie


    Dzień 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem państwowym.

    Z tej okazji w Miejskim Domu Kultury w Grajewie odbyła się uroczystość upamiętniająca odzyskanie niepodległości, wpisująca się w ideę upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej.

    Przybyłych gości powitała p. Danuta Klimowicz - dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Grajewie. Następnie głos zabrał Burmistrz Grajewa - p. Adam Kiełczewski, który przedstawił genezę Narodowego Święta Niepodległości oraz jego znaczenie dla współczesnego pokolenia Polaków.

     Kolejnym punktem programu był wykład historyczny na temat wydarzeń o charakterze niepodległościowym na terenie obecnego powiatu grajewskiego wygłoszony przez sekretarza Urzędu Miasta Grajewa p. Ryszarda Wolwarka.

   Kulminacyjny punkt uroczystości to występ artystów scen krakowskich, którzy zaprezentowali spektakl muzyczny ,"I stała się Polska..." złożony z najpiękniejszych i najważniejszych w naszej tradycji utworów patriotycznych, w których wykonanie aktywnie włączyła się licznie zgromadzona publiczność.
MDK                                                                                                  

wtorek, 16 kwietnia 2024

Kolejny sukces "Jedynki"

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.