sobota, 25 maja 2024

Szczuczyn

 • 4 komentarzy
 • 8192 wyświetleń

Obchody Dnia Sołtysa 2016

11 marca w całym kraju wszyscy piastujący stanowisko Sołtysa Wsi, obchodzą swoje święto. W tym roku, także w Gminie Szczuczyn po raz pierwszy odbyły się uroczyste obchody Dnia Sołtysa. Z tej to okazji Burmistrz Szczuczyna wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej zaprosili wszystkich sołtysów z terenu Gminy, Rady Sołeckie, Rodziny oraz Przyjaciół na wspólną Mszę Świętą w intencji Sołtysów, która celebrowana była w kościele Św. Stanisława B.M w Niedźwiadnej.

Mszę Świętą sprawowali: Dziekan Szczuczyński – ks. Robert Zieliński oraz Proboszcz Parafii w Niedźwiadnej – ks. Roman Łempicki. Na uroczystość przybyło wielu mieszkańców naszej Gminy: Sołtysi i ich rodziny, mieszkańcy poszczególnych wsi, pracownicy Urzędu Miejskiego w Szczuczynie oraz Stefan Krajewski – Członek Zarządu Województwa Podlaskiego. Podczas kazania ksiądz Dziekan zwrócił uwagę, jak ważną rolę odgrywają sołtysi poszczególnych wsi dla funkcjonowania środowiska lokalnego. W homilii wyraził słowa uznania i podziękowania wszystkim sołtysom za ich pracę i zaangażowanie na rzecz naszych społeczności.

Burmistrz Szczuczyna w swoim przemówieniu również podkreślił znaczenie funkcji sołtysa. Na co dzień zajęci własnymi obowiązkami, swoją służbę pełnią często społecznie, będąc reprezentantami swoich sąsiadów, rodziny, przyjaciół. Ich pracę porównał do pracy alpinisty, który musi pokonać wiele trudności aby osiągnąć wymarzony szczyt.

Nie odbyło się oczywiście bez podziękowań i wyróżnień. Za długoletni staż pracy na stanowisku Sołtysa podziękowania dostali:

 1. Marek Szurna – sołtys wsi Chojnowo

 2. Czesław Dąbrowski – sołtys wsi Czarnowo

 3. Elżbieta Kryszczyńska – sołtys wsi Dołęgi

 4. Witold Grunwald – sołtys wsi Niedźwiadna

 5. Halina Tyszka – sołtys wsi Niedźwiedzkie

 6. Waldemar Bagiński – sołtys wsi Koniecki Małe

 7. Jan Zieliński – sołtys wsi Rakowo

Natomiast za aktywność wyróżnieni zostali następujący sołtysi:

 1. Karol Zyskowski – Bęćkowo

 2. Wiesława Wróblewska – Brzeźnio

 3. Ryszard Wróblewski – Jambrzyki

 4. Tomasz Bogdan – Skaje

 5. Elżbieta Kryszczyńska – Dołęgi

 6. Magdalena Sadowska – Bzury

Mamy nadzieję, że obchody Dnia Sołtysa już na stałe wpiszą się w tradycję naszej Gminy i podobnie jak Piknik Sołecki będą wyjątkowym świętem dla mieszkańców poszczególnych wsi.

Już dziś zapraszamy na kolejną edycję PIKNIKU SOŁECKIEGO, który odbędzie się 10 lipca 2016 r. Mamy nadzieję, iż podobnie jak w latach ubiegłych, nie zabraknie chętnych do wspólnej zabawy i reprezentacji poszczególnych sołectw.

wtorek, 21 maja 2024

Dzień Matki

wtorek, 21 maja 2024

Biegi Papieskie w Szczuczynie

Komentarze (4)

No tak. Zatrudniono zastępce burmistrza Szczuczyna po to by mógł wyręczyć burmistrza w niektórych obowiązkach. No niestety na tak ważnym spotkaniu burmistrz nie dałby rady sam pełnić roli reprezentacyjnej. Trzeba było we dwóch jechać. A może jeszcze zatrudnić zastępce zastępcy burmistrza. We trzech jeszcze raźniej będzie. No ale co dwóch się modli o łaski dla Szczuczyna to nie jeden.

gratulacje dla wszystkich sołtysów, pozdrowienia i owocnej pracy

Faktycznie, na uroczystość przybyły tłumy mieszkańców w liczbie ok. 40 osób. Cóż takie klimaty wszystko teraz Naaaaj i cacy. Zważywszy że w gminie jest 29 sołectw to nawet nie było wszystkich osób będącymi członkami Rad Sołeckich ( 3x29=87). Nie widać także naszej nadziei, przyjaciela gminy i kandydata do Senatu Pana B. A taki był aktywny, czyżby kurz już opadł?

Ła kurde a ciekawe za co sołtys Cz. dostał ten dyplom

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.