czwartek, 7 grudnia 2023

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 9530 wyświetleń

Obchody 60 rocznicy

Obchody 60 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej - Grajewo

W poniedziałek 9 maja 2005r. pod Pomnikiem Niepodleglości zostały złożone wiązanki kwiatów. Wraz z brzmieniem syren o godz. 12.00 upamiętniono zakończenie II wojny światowej.

Po uroczystości przed pomnikiem odbyło się krótkie spotkanie rocznicowe w gronie kombatantów w klubie Hades.


e-Grajewo.pl"W czasie wojny życie było bardzo ciężkie. Mydło robiło się z tłuszczu świniaka, proszek do prania z popiołu z drewna. Pranie robiło się na kamieniu. Pantofle nosiło się tylko od niedzieli, a tak cały czas chodziło się na bosaka.

Po wojnie mój brat za partyzantkę w AK został aresztowany i dostał wyrok na 10 lat, mój najstarszy brat wyjechał do USA, ojciec miał średnie gospodarstwo, był kułakiem, a mnie za to wszystko skazano na 30 miesięcy przymusowych robót w kopalni „Rozbark” w Bytomiu.

Wiem, że wojna odcisnęła piętno w psychice każdego, kto ją przeżył, wiem także, że należy wybaczyć sprawcom, ale i pamiętać o całym tym wielkim wydarzeniu." Czytaj więcej...

e-Grajewo.pl

czwartek, 7 grudnia 2023

Grajewo. Konsultacje społeczne

Komentarze (6)

nikt widzę nie interesuje sie obchodami rocznicy II wojny światowej, a przeciez to taki straszny i okrutny okres....tyle ludzi zgineło, ale widac, ze nikt juz nie pamieta, dzieki komu i czemu mamy niepodległą i tak solidarna Polaske :/

Pamiętamy, pamiętamy. Już 60 rok rozpamiętujemy tamte chwile. Rzeczywistość jednak powoli zaciera tamte obrazy, wspomnienia. Niedługo będziemy rozpamietywać następny upadek naszego kraju.O to walczyli nasi przodkowie, byśmy teraz musieli drżeć o losy naszych dzieci i wnuków. Wyrwaliśmy Ojczyznę z pazurów hitlerowcow, by teraz patrzećj ak ją nasi "patrioci" rozgrabiają to co udało się uratować.

Duża częśc tych ludzi co przeżyli wojne ,okupacje kraju juz nie żyje.A Ci co żyja sa często schorowani ,żyją w biedzie.Ginie powoli pamiec o tamtych dniach .A patriotyzm u młodych ludzi całkowicie zaniknął za sprawą polityków ,szkół ,życia w rodzinie. Nawet dzień flagi państwowej przeszedł bez większego zainteresowania.Ale cóż od mlodych ludzi wymagać jak słyszą od polityków ,że do roku 80 Polska nie była Polską tylko byla krajem pod zaborem rosyjskim a Trzecia Rzecz Pospolita przesiąknięta jest korupcją i aferami to jak można od młodych ludzi wymagać żeby byli patriotami wlasnego kraju.Kiedyś byla taka sonda gdzie zapytano mlodych ludzi ilu z nich gotowych byloby bronic ojczyzny z bronią w ręku to wyniki były zatrważające.Duża część z nich powiedziała ,że w tym wypadku wyjechała by z Polski chroniąc tylko siebie. Zastanówmy sie nad tym.

do ktos: jak ludziemaja sie imteresoeac jak kazdy wpracy albo szkole

A dlaczego wzorem lat minionych w Wolnej Polsce obchodzimy święto 9 maja, a nie 8?

było minęło takie zycie...a skad ja niby mam o tym pamietac?? to bylo 60 lat temu..a ja na swiecie zyje 15 lat :P

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.