Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 7979 wyświetleń

Nowy rok szkolny

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Funkcjonariusze grajewskiej Policji wzięli udział w uroczystych inauguracjach roku szkolnego w kilku szkołach powiatu grajewskiego. Przypominali o tym jak ważna jest edukacja dla bezpieczeństwa.


1 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Wraz z nim ruszyły policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły/domu”. Funkcjonariusze grajewskiej Policji wzięli udział w uroczystych inauguracjach roku szkolnego w Zespole Szkół Miejskich nr 1, 2 i 3 w Grajewie, w Szkole Podstawowej w Rajgrodzie, Białaszewie, Wierzbowie, Niedźwiadnej i Gimnazjum w Wąsoszu. Mundurowi odczytali list I zastępcy Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji podinsp. Jacka Kumpiałowskiego skierowany do uczniów nauczycieli i rodziców z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego oraz zapowiedzieli swój udział w spotkaniach informacyjno – edukacyjnych.  Ponadto informowali uczniów o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas pokonywania codziennej drogi do szkoły.  Przypominali jak ważną rolę dla bezpieczeństwa najmłodszych odgrywają elementy odblaskowe.

W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły/domu” policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego w rejonach placówek oświatowych. Ich szczególna uwaga skupiona będzie m.in. na sprawdzaniu właściwego zachowań kierujących oraz pieszych, głównie w rejonach szkół. Mundurowi kontrolować będą pojazdy przewożące dzieci do szkół tzw. gimbusy oraz sposób przewożenia najmłodszych. Wszystko po to, aby droga do szkoły była bezpieczna.

 

środa, 18 maja 2022

Wypadek za Mońkami

środa, 18 maja 2022

Strażacy pomagają pogorzelcom

Komentarze (2)

Panstwo trzyma dzieci od 7 roku zycia do18 w szkolach, po ktorych 18-20latek umie jedynie: pisac, czytac, dodawac, odejmowac, mnozyc, dzielic, ogladac filmy w internecie i nic wiecej i wiekszosc zostaje na takim poziomie do konca zycia.

Niestety, z tabliczką mnożenia w pamięci wielu ma problemy, za to oczekiwania od innych mają wygórowane.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.