wtorek, 28 marca 2023

Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 8670 wyświetleń

Nowy gmach Sądu w 2018?

Jest szansa, że w przyszłym roku rozpocznie się budowa nowego gmachu Sądu Rejonowego w Grajewie.  Obiekt zostanie zlokalizowany na działce o powierzchni 6713 m2 przy ul. Wojska Polskiego (w pobliżu Zespołu Szkół nr 2). Być może w budynku swoją siedzibę będzie miała też Prokuratura Rejonowa.

Inwestor – Sąd Apelacyjny w Białymstoku rozstrzygnął już postępowanie w przedmiocie zamówienia  na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej w zakresie projektów wykonawczych dla zadania inwestycyjnego „Budowa budynku Sądu Rejonowego w Grajewie". Jako najkorzystniejsza została wybrana oferta biura projektowego z m. Lipiny, gm. Pilzno. Termin podpisania umowy z wykonawcą został wyznaczony na dzień 26 września br. Usługa powinna zostać wykonana w terminie 69 dni za kwotę ponad 88 tys. zł.

- Pieniądze na budowę obiektu są zapewnione w kasie Ministerstwa Sprawiedliwości. Z chwilą ukończenia dokumentacji technicznej będzie ogłoszony przetarg na wykonawcę inwestycji – zapewnia Kazimierz Gwiazdowski, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Chciałbym, aby w nowym obiekcie swoją siedzibę miała także Prokuratura Rejonowa. Zabiegam, by weszła w finansowanie obiektu i była pełnoprawnym użytkownikiem  a nie tylko na zasadzie najemcy pomieszczeń – dodał poseł.

Budowa nowej siedziby grajewskiej Temidy jest konieczna. Dziś wydziały Sądu Rejonowego rozproszone są w kilku miejscach na terenie miasta. Przy ul. Kolejowej 1 znajdują się: Wydział Karny, Wydział Cywilny oraz Wydział Rodzinny i Nieletnich; administracja, kasa sądowa. Przy ul. Mickiewicza 10c mieści się Wydział Ksiąg Wieczystych, zaś przy ul. Mickiewicza 3 Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej.

 

/e/

zobacz:
Nowy gmach Sądu

 

Komentarze (10)

Poseł już załatwił VIA CARPATIĘ przez Grajewo, odzyskanie dworca PKP przez Miasto itd, itp. oraz Panią senator, która nie zna języka polskiego. Dość tej propagandy i kłamstw przez 12 lat by tylko być przy korytku.Najbliższe wybory pokażą prawdziwe oblicze naszego wybrańca.

Propozycja umieszczenia w jednym budynku sądu i prokuratury jest zgodna z polityką upartyjnienia wymiaru sprawiedliwości. Obecnie to minister sprawiedliwości obsadza kierownictwo zarówno prokuratury jak i sądu, co jest sprzeczne z konstytucyjną zasadą trójpodziału władzy i prawem obywatela do niezależnego sądu. W interesie obywatela jest, aby sędzia, który ocenia zebrany przez prokuratora i policję materiał dowodowy, jak najrzadziej spotykał się na korytarzu z prokuratorem. To samo dotyczy pozostałych pracowników obu instytucji. Umieszczenie sądu i prokuratury w jednym budynku jest w interesie władzy, nie obywateli, może rodzić patologie i tworzyć układy polityczno-towarzyskie. #WolneSądy

o jankoski sie pojawil znowu hehe tys widzial w tym kraju wolne sady za po

o elo cos napisal... od 89 roku zaden rzad nie potrafil oszukac spoleczenstwa tak jak m.in. pana tzn. ze robia to dla Pana dobra i Pan w to wierzy :-), bo przeciez sady byly zawsze Mazowieckiego, Bieleckiego, Olszewskiego, Suchockiej, Pawlaka itd. no i oczywiscie w konsekwencji wymyslonego wroga pis :)
ps. sady nie były nikogo... byly oddzielna władzą

Panie Jankowski, partia którą Pan reprezentuje i jej decyzje były pozbawione patologii i układów polityczno-towarzyskich w instytucjach państwowych? Nie bronię PIS-u tylko zwracam uwagę, że "kocioł garnkowi przygania, a sam smoli" - jesteście siebie wszyscy warci, a Pan powinien się nie udzielać, bo zaczyna to przypominać kabaret. Pozdrawiam serdecznie

Panie Jankowski, za rządów pana partii sąd oczywiście nie był upolityczniony.

Panie Adamie idąc Pana tokiem rozumowania to prokurator i sędzia powinni poruszać się innymi ulicami by absolutnie nie mogli nawiązać ze sobą nawet kontaktu wzrokowego, bo inaczej mogą naruszyć konstytucyjną niezawisłość, nie powinni też spotykać się z obywatelami, którzy mogą być potencjalnie podsądnymi itp. itd. ... Mimo, że absolutnie nie podzielam poglądów Pana partii zawsze uważałem Pana za dość rozsądnego młodego człowieka. Tym wpisem skutecznie wpłynął Pan na zmianę mojego zdania.

Szanowny Panie Janowski, plany umieszczenia Sądu i Prokuratury powstały jeszcze za rządów PO. To jest częsta praktyka by obie te instytucje miały wspólny budynek, np. w Białymstoku tak jest.
Z wyrazami szacunku

Żebyśmy żyli wg dekalogu, to Sądy w ogóle nam nie potrzebne. A jeśli już są, to razem wszystko może, a nawet powinno być. Nie miejsce wspólne lub oddzielne, a mądrość i ludzkość pracowników tam potrzebna. Jeśli ktoś jest skłonny być aż świnią, bo jest na razie tylko cymbałem, to i na odległość załatwi swój patologiczny dyshonor. Nie potrzeba bliskości kontaktu jak do seksu, choć i tu dobrodusznie załatwiają przez dziurkę od klucza. Nie wiem co to jest za Janukowicz, jakiś ksiądz, czy co, bo on tu szarogęsi się, podskakuje u nas chyba od wielu lat i jeszcze rozumu nie nałapał. Chłopie tam będzie wszystko w kupie, a jak podskoczysz to obok 112 jest Policja i dostaniesz po skorupie. Czy to nie jest wygodnie, jeszcze lepiej chcecie? Konstytucja z „Finlandią” nawet temu nie zaprzecza!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.