Kraj

Nowe radiowozy dla "drogówki"


Dwa nowego radiowozy marki Kia CEED oraz specjalnie przystosowany do obsługi zdarzeń drogowych Fiat Ducato, zasiliły Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

Osobowe radiowozy marki Kia Cee`d II to kolejne wersje modelu, który od kilku lat służy z powodzeniem policjantom drogówki. Fiat Ducato to specjalnie zaadoptowana na potrzeby Policji, wersja modelu L3H2. Zmiany w budowie pojazdu miały na celu przystosowanie go do obsługi zdarzeń drogowych. Pojazd podzielono na trzy przedziały: przedział kierowcy, przedział biurowy oraz przedział magazynowy.  Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu może one pełnić rolę pogotowia wypadkowego i  pojazdu ekip techniki drogowej.Miejsce dla kierujących pojazdem nie różni się wyraźnie od cywilnych wersji pojazdu. Zamontowano w nim jednie standardowe wyposażenie radiowozu policyjnego tj. stacje łączności, nieingerujące jednak w konstrukcje pojazdu.  Środkową cześć pojazdu przekształcono w mobilne biuro, stwarzając dogodne warunki pracy policjantom oraz osobom uczestniczącym w zdarzeniu drogowym.  Duża ilość szafek oraz schowków ułatwia przewożenie sprzętu oraz materiałów potrzebnych do obsługi zdarzenia a rozsuwany stolik zwiększa komfort pracy.   Na wyposażeniu części biurowej znajduje się ponadto przenośny komputer oraz drukarka laserowa.Ponad to, na dachu pojazdu zostałem umieszczony sterowany elektrycznie podnoszony znak diodowy z wyświetlanym napisem „UWAGA WYPADEK” a z tyłu po prawej stronie pojazdu zamontowano pneumatycznie wysuwany maszt oświetleniowy o wysokości 3 metrów i 15 centymetrów z zamontowanymi dwoma lampami halogenowymi o mocy 750 Wat każda.  Oba te urządzenia zasalane są dzięki pracy generatora umieszczonego w przedziale magazynowym.

Zakup Fiata Ducato został współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura  i środowisko.
 źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.