Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 3676 wyświetleń

Nowe obostrzenia. Wraca zdalna nauka

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że od 1 marca będzie chciał wprowadzić obowiązkowe szczepienia dla medyków, nauczycieli i służb mundurowych. Czasowo wróci też nauka zdalna dla uczniów.

"Zdecydowaliśmy się, żeby w dniach 20.12-23.12 i okolice Święta Trzech Króli będzie nauka zdalna, która zakończy się 9.01. 10 stycznia będzie powrót do stacjonarnego trybu" -poinformował Niedzielski.

 

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenia koronawirusem u 19 366 kolejnych osób. Zmarły 504 osoby z COVID-19 – podało we wtorek (7.12) Ministerstwo Zdrowia.

Ostatniej doby w Grajewie odnotowano: 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. 

 

 

Zestaw nowych obostrzeń
Zostaną one wprowadzone od 15 grudnia.

  • limit 75 procent obłożenia w w transporcie zbiorowym.
  • limit 30 proc. obłożenia lokali w restauracjach, barach i hotelach; zwiększenie limitów wyłącznie dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę.
  • obowiązkowe testy dla współdomowników osób chorujących na Covid-19 bez względu na posiadany certyfikat covidowy.
  • obniżenie limitów do 30 proc. obłożenia w kinach, teatrach, obiektach sportowych, sakralnych; zwiększenie tego limitu może być tylko i wyłącznie dla osób zaszczepionych, zweryfikowanych przez przedsiębiorcę.
  • zamknięte będą dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia; 31 grudnia i 1 stycznia ograniczenie liczebności klientów w lokalach zamkniętych do maksymalnie 100 osób, z wyłączeniem osób zaszczepionych.

 

piątek, 21 stycznia 2022

Zima zaatakowała kolejny raz

Komentarze (10)

Z tego co pamiętam to Premier RP i Prezydent RP odżegnywali się od wprowadzania przymusu. Czyżby w RP rządził ekspert, nawet doktor ale nauk ekonomicznych, niejaki Niedzielski? Swoją drogą ciekawi mnie jak on zmusi do szczepień uzbrojonych mundurowych.?

A kosciolki beda otwarte w 100%; tam sie nikt zarazic nie moze

Droga Alamakota... oczywiście ze beda, przeciesz Księża potrzebują pieniędzy na opłaty samochodów, rozbudowę pomieszczeń mieszkalnych itd itd...

Speedy te się zastanawiam. Albo strażaków j policjantów? Pozwalniają ich? I kto będzie pożary gasił i złodziei łapał?

speedy: mundurowymi sobie gęby nie wycieraj patrz na siebie, WP około 81% wyszczepione więc nie bierz do głowy

do Alamakota: W kościółkach też będą obowiązywać limity!!! W artykule pominięto, ale w mediach o tym mówiono. Czyżby wybierasz się do kościółka?

Nie ma żadnej podstawy prawnej do weryfikowania zaszczepienia przez przedsiębiorców, rolników, księży czy nawet lekarzy czy papieża!!! Znowu wypuszczają "martwe" przepisy, żeby szczuć jednych na drugich!!

kosciol to nie szkola alamakota nie chcesz nie musisz chodzic

Moi Drodzy ! Ilu z was w przeciągu ostatniego roku było w kościele?
Nie chodzisz ,nie narzekaj .Siedząc w domu się nie zarazisz. (chyba...?)

Mika ! Jak nie jak tak ! Babcia do domu przyniesie ????

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.