Bardzo często nocne poty mogą mieć związek z niewłaściwymi warunkami w sypialni. Za wysoka temperatura, gruba piżama i pościel ze sztucznych włókien powodują przegrzanie organizmu. Warto więc wietrzyć pomieszczenie przed pójściem spać i zakładać odzież z czystej bawełny, która jest przewiewna i odprowadza wilgoć na zewnątrz. To samo w przypadku pościeli.
U większości osób taka zmiana skutecznie poprawia jakość snu. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy nocne poty nie ustępują i towarzyszą temu inne, nieprzyjemne objawy.
Pocenie się w nocy nie tylko zaburza sen i może oznaczać początek choroby, ale jest również dużym problemem estetycznym. Warto wtedy sięgnąć po skuteczny antyperspirant Etiaxil, który da pełne poczucie komfortu i świeżości nawet do pięciu dni. Jego skład został potwierdzony badaniami klinicznymi, dlatego mogą stosować go osoby z bardzo wrażliwą skórą.
Jeśli oprócz intensywnych nocnych potów masz również problem z drżeniem rąk, kołataniem serca, silnymi dreszczami, częstymi stanami podgorączkowymi lub gorączką, powiększonymi węzłami chłonnymi i skłonnością do zasłabnięć — musisz jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Najprawdopodobniej zleci ci on wykonanie badań laboratoryjnych, na podstawie których będzie mógł stwierdzić obecność choroby w organizmie i rozpocząć odpowiednie leczenie. Warto również skonsultować się z dermatologiem.
Najczęstszą przyczyną nocnych potów może być przeziębienie i związana z tym gorączka. Wtedy nasz organizm broni się przed infekcją bakteryjną lub wirusową, podwyższając swoją temperaturę. Intensywna potliwość w nocy to również objaw:
sobota, 23 listopada 2024
piątek, 22 listopada 2024
© Copyright 2024, Wszelkie prawa zastrzezone
Komentarze (0)