środa, 29 czerwca 2022

Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 11117 wyświetleń

Śnięte ryby w kanale

W kanale prowadzącym do rzeki Ełk pływały dzisiaj (14 VII) śnięte ryby. Po skontaktowaniu się Straży Miejskiej  z oczyszczalniami ścieków, firmy produkcyjnej oraz miejskiej, pierwszym krokiem jest powiadomienie odpowiedniej komórki zajmującej się ochroną środowiska przy UM, kolejny to łomżyńska delegatura Inspekcji Ochrony Środowiska. To ona decyduje o dalszym postępowaniu, m.in. popraniu próbek.
e-Grajewo.pl

Komentarze (9)

To już nie pierwszy raz. Wyjdzie tak jak zwykle, że woda czysta a ryby tak sobie odpoczywają.

może ktoś się weźmie wreszcie za te scieki wpadajace do naszej rzeki.bo to nie pierwszy raz sie zdarzylo

pewnie ktoś prądem walnoł

Tak papiery i powiadomienia będą krążyć miedzy urzędami, a jak ktoś wreszcie raczy podjąć decyzję to ewentualnie skażona woda dawno popłynie dalej i nic nie bedzie mozna wykryć. Tak własnie nasze urzędy i kompetetni urzędnicy podejmują niezłocznie decyzje, tak jestesmy przygotowani na ewentualną katastrofę ekologiczną albo nie daj boże atak terrorystyczny zarówno w skali powiatu jak i w skali kraju. W razie nieszcześcia jak zwykle można polegac tylko na modlitwie i opatrzności. Od lat zero konkretnych, fizycznych działań, za to mnóstwo p....nia w telewizji jacy to jesteśmy zwarci i gotowi na zagrożenia.

najpierw dowiedz sie o sciekach dokładniej a puzniej pisz ps. zobacz jakie ryby zyjo w stawie scieków oczyszczonych na oczyszczalni miejskiej

co masz do scieków rybaku z........

No tak, na oczyszczalni miejskiej w stawie ścieków oczyszczonych faktycznie żyje ładne stado ryb, ale nie zapominajmy że obok jest oczyszczalnia mlekpolu,nie zapominajmy też że rów odprowadzający ścieki odprowadza też wodyopadowe z całego miasta,wystarczy obojętnie gdzie w mieście wla ć do studzienki ulicznej jakieś świństwo i mamy to co mamy,a wykrycie winnego jest w takiej sytuacji niezmiernie trudne.

W Grajewie z ekologią jest kiepsko. Nikt nie kontroluje wywozu nieczystości. Okoliczne lasy i nieużytki wyglądają jak śmietniska. Stare studnie niektórzy zamieniają na szamba , albo podłączają się nielegalnie do kanalizacji deszczowej. Powietrze zatruwają paląc śmieciami. Pomysłowi z dobrymi samochodami podrzucają śmieci do osiedlowych śmietników aby zaoszczędzić parę złotych. Jakiś dziwny beczkowóz co jakiś czas jeździ na ulice Braci Świackich aby wylać tam zawartość. Do ludzi nie dociera że zaczynają żyć na śmietnisku i pić to co spuścili do rowu.

rybak to nie wedkarz/ zamiast mózgu masz ścieki gościu

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.