Kraj

  • 2 komentarzy
  • 2068 wyświetleń

Nielegalne programy na CD

Białostoccy policjanci w jednym z punktów serwisowania komputerów znaleźli nielegalne wersje oprogramowania Microsoft Corporation. Łączne straty to około 130 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wkroczyli do jednego z białostockich punktów serwisowania komputerów. Z informacji, jakie posiadali mundurowi wynikało, że firma korzysta z nielegalnych wersji oprogramowania Microsoft Corporation. Mundurowi w siedzibie firmy znaleźli 107 płyt CD oraz DVD z nielegalnie zwielokrotnionym oprogramowaniem Microsoft, 3 dyski twarde komputera oraz 4 komputery przenośne, na których znajdowały się nielegalne wersje instalacyjne oraz kopie oprogramowań. Ich właściciel przyznał się, że nie posiada licencji na oprogramowania i za postępowanie niezgodne z prawem odpowie teraz przed sądem. Zgodnie z ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych za to przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności nawet do 2 lat. Wstępne straty poniesione przez firmy, które są właścicielami programów oszacowane zostały na co najmniej 130 tysięcy złotych.  źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Komentarze (2)

Lepej za robote się weźcie, a nie za płyty i zieleń ścigacie...

Prawda jest taka ze kazdy z policjantow ktorzy tam weszli majapewnie w domu nielegalnie zainstalowanego windowsa.. no coz.. takie zycie..

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.