sobota, 25 czerwca 2022

Kultura i rozrywka

  • 3 komentarzy
  • 9529 wyświetleń

Niećkowo w Poznaniu na PGA!

Sobotni poranek
Wreszcie nadszedł sobotni poranek. Przed wejściem już od godziny 6 rano zaczęły się ustawiać gigantyczne kolejki, spragnionych atrakcji zwiedzających, a wśród nich uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Niećkowie. Kiedy wszystko było już gotowe, o godzinie 10:00 otworzone zostały drzwi WTC i cała masa chętnych do uczestnictwa w PGA zaczęła szturmować kasy. Tłum przed budynkiem MTP utrzymywał się jeszcze przez kilka godzin, a pawilon nr 5 z każdą chwilą wypełniał się coraz większą liczbą graczy. Ruszyły pierwsze gry na konsolach, zaczęły się pierwsze turnieje, wystartowały ekskluzywne pokazy nowości na rynku gier, piękne hostessy ruszyły na obchód hali.

Po oficjalnym otwarciu Poznań Game Arena 2008, które odbyło się o 11:00 na scenie głównej, pojawiały się tam co rusz jakieś atrakcje. Oprócz pokazów najnowszy gier, można było wziąć udział w wielu ciekawych konkursach prowadzonych przez przedstawicieli CD-Action oraz radia Eska. Pojawili się również najlepsi polscy hip-hopowcy, którzy brali udział w niezwykłym PGA Freestyle Battle, które prowadził MC Rufin oraz DJ Story. Nie zabrakło również gwiazd. W pokazie Gears of War 2 udział brał Michał Figurski, a prawdziwe show dał Wojtek Łozowski, który uczestniczył w prezentacji gry Guitar Hero: World Tour. Na trybunach i przed sceną cały czas było pełno ludzi, chcących wygrać cenne nagrody. Co chwilę ktoś odchodził z nową myszką, grą lub nawet laptopem! Profesjonalni gracze, brali udział w turnieju Allegra, gdzie do wygrania oprócz pięknych statuetek, było 30 tysięcy złotych w sprzęcie!
Przez cały pierwszy dzień w pawilonie numer 5 było dość tłoczno, Wszyscy chcieli zagrać w najnowsze gry i przetestować najlepszy sprzęt. Dopiero około godziny 20, kiedy to pierwszy dzień zbliżał się do końca, przerzedziło się. Ale nie wszyscy opuścili halę, bowiem już wkrótce rozpocząć miało się specjalne wydarzenie - Intel Friday Nigh Game, które oprócz prezentacji rozgrywek w prestiżowej esportowej lidze ESL Pro Series miało wspaniałą oprawę. Przed wejściem do Intel arena Powered by HP ustawiła się duża kolejka, jednak nie wszyscy mogli wejść do środka, mimo i tak dużych trybun. Po godzinie 20 rozpoczęło się show. Świetna oprawa, wspaniałe rozgrywki, niespodzianki - tak w skrócie można skomentować to wydarzenie, które zakończyło pierwszy dzień PGA 2008.

Dzień drugi
Drugi dzień targów, podobnie jak pierwszy rozpoczął się o godzinie 10. Pawilon powoli wypełniał się zwiedzającymi, wydawało się, że frekwencja nie będzie tak duża, ale potniej się to zmieniło i znów zrobiło się tłoczno. Nie można przecież było opuścić tylu atrakcji przewidzianych na drugą część PGA. Nie obyło się oczywiście bez kolejnych pokazów najlepszy gier na scenie i na stoiskach. Na scenie trwała kolejna część CD-Action show oraz pojawił się gość specjalny - wokalistka Kasia Wilk. Rozstrzygnięto też konkurs firmy Creative, w którym do wygrania był Citroen C1. Zawodnicy wylosowani w konkursie musieli zmierzyć się w specjalna grę, a była nią - stara dobra Arkanoid. W finałowym, rekordowo krótki pojedynku, zawodników poróżniły tylko 3 punkty. I tak zakończyliśmy drugi i ostatni dzień PGA 2008r.
A za rok…?  Pojedziemy tam ponownie :)

Uczniowie ZS w Niećkowie


Więcej zdjęć na  www.zsnieckowo.com.pl   w dziale     >> Galeria zdjęć >> Rok szkolny 2008/2009 >> PGA*

piątek, 24 czerwca 2022

Wieści z Wojewodzina

czwartek, 23 czerwca 2022

Wakacje z Biebrzańskim Parkiem Narodowym

Komentarze (3)

Domyślam się, że było to niezwykłe przeżycie. Gratuluję wyjazdu i wspaniałej zabawy i zazdroszczę przy okazji :) Pozdrawiam

o karwoś i makus
pozdo

Świetna sprawa, gratuluję pomysłu na wyjazd. W Niećkowie jak zwykle nie tracą czasu. Może my też za rok wyjedziemy...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.