piątek, 23 lutego 2024

Wiadomości

Niebezpieczne Święta

W dniu 10.04.2004 r w miejscowości Wólka gm. Szczuczyn, o godzinie 21.13 w wyniku niedostosowania prędkości jazdy do warunków panujących na drodze doszło do wypadku samochodu osobowego Skoda Felicja. Po przybyciu na miejsce jednostek PSP, OSP oraz pogotowia ratunkowego stwierdzono, że samochód znajduje się w rzece na dachu, całkowicie pokryty wodą a wewnątrz pojazdu znajdują się dwie uwięzione osoby. Ratownicy odwrócili samochód na koła ,odcięli pasy bezpieczeństwa, wydobyli uwięzione osoby na zewnątrz i przystąpili do reanimacji kierowcy pojazdu. Zespół karetki pogotowia reanimował drugą osobę. Ustalono, że w samochodzie były jeszcze dwie kobiety, które wcześniej (przed wpadnięciem samochodu do wody ) zostały wyrzucone na zewnątrz pojazdu. Rannym kobietom pomocy udzielił zespół drugiej karetki pogotowia. W wyniku zderzenia jedna osoba poniosła śmierć na miejscu a trzy osoby zostały ranne. Straty oszacowano na ok. 15 tys. zł.

W dniu 11.04.2004 r w Grajewie na oś. Broniewskiego o godzinie 20.45, w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej w osprzęcie silnika zapalił się samochód osobowy VW Passat. Po przybyciu na miejsce zastępu JRG podano dwa prądy piany na palącą się komorę silnika. Straty w wyniku pożaru oszacowano na ok. 8 tys. zł.

W dniu 11.04.2004 r na trasie Ciemnoszyje – Osowiec o godzinie 20.02 doszło do zderzenia samochodu osobowego Skoda z łosiem, który wtargnął na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód. W wyniku zderzenia trzy osoby zostały ranne. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy – JRG Grajewo oraz JRG Mońki. Straty oszacowano na ok. 15 tys. zł.

W dniu 12.04.2004 r w Grajewie na ul. Kolejowej o godzinie 13.54 kierujący samochodem Łada uderzył na skrzyżowaniu w motorower prowadzony przez osobę nieletnią.
Jedna osoba została ranna (kierujący motorowerem) i z ogólnymi obrażeniami ciała w stanie przytomnym została przewieziona do szpitala.
Przyczyną wypadku było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu przez kierującego motorowerem.
źródło: KP PSP Grajewo

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.