niedziela, 26 czerwca 2022

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 12875 wyświetleń

Nie skazujmy ich na śmierć

W ciągu ostatnich najmroźniejszych nocy i dni podlascy policjanci uratowali przed zamarznięciem kilkadziesiąt osób. Większość z nich była w stanie upojenia alkoholowego. Część to ludzie bezdomni.

Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku inspektor Roman Popow polecił aby wszystkie patrole w naszym województwie odwiedzały miejsca, gdzie przed mrozem mogą ukrywać się bezdomni. Policjanci mają za zadanie przewozić osoby, którym zagraża zamarznięcie do domów, ciepłych noclegowni, izb wytrzeźwień lub zapewniać nocleg w pomieszczeniach jednostek policji.

Wczoraj w Szczuczynie policjanci w ramach działań „Nie bądźmy obojętni” patrolowali miasto i okolice w poszukiwaniu osób, którym groziło zamarznięcie. Tuż przed godziną 14 na ul. Kilińskiego znaleźli leżącego na śniegu człowieka. 55-letni mężczyzna był przemarznięty i nie dał rady poruszać się o własnych siłach. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Znalazł on opiekę w ciepłych pomieszczeniach Komendy Powiatowej Policji w Grajewie. Pół godziny później trafił tam również 64-letni mieszkaniec gminy Prostki. Funkcjonariusze znaleźli go zziębniętego, leżącego na przystanku PKS-u w Szczuczynie. On również był pijany (1 promil alkoholu). KWP w Białymstoku

niedziela, 26 czerwca 2022

Piknik w Radziłowie (26.06)

Komentarze (8)

sami się skazują nikt nie chce sie męczyć z jakimś starym lumpem co nie umie zadbać o siebie woli wóde nie uwżają jak robią to niech póżniej robią co uważają o !

to oni sami sobie taki los sprawili, nikt im w tym nie pomógł.

każdy jest człowiekiem nawet i ten co pije ći ludzie wcale od nas się nie różnią po prostu gorzej sobie radzą w życiu i to tyle

o tym co zmarł ze zimna w domu w chojnowie to już nie piszą.

czytelnik piszesz takie smuty ze nawet tego nie skomentuje he

czemu to tylko policja ma się zajmować tymi bezdomnymi. Jestem ciekawy ilu bezdomnych zostało umieszczonych w placówkach przez Ośrodki Pomocy Społecznej oraz Strażników miejskich oczywiście z własnej inicjatywy.

"ciepłe pomieszczenie" za 250zł

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.