Wiadomości

Nie daj sie okraść !

Komenda Powiatowa Policji w Grajewie

SZANOWNI PAŃSTWO!

W ostatnim okresie czasu na terenie miast i wsi naszego powiatu stwierdzono przypadki kradzieży pieniędzy na szkodę osób w podeszłym wieku zamieszkujących samotnie. Sprawcami były przeważnie kobiety działające w grupach dwu i trzyosobowych, które oferowały do sprzedaży narzuty, dywany, firany, patelnie, kurtki i inne artykuły, wykorzystywały łatwowierność i zaufanie poszkodowanych, odwracały ich uwagę i dokonywały kradzieży pieniędzy.
Przykładem jest fakt "odwiedzin" na ulicy Kopernika starszych osób, gdzie kobiety proponowały darmową pościel i koce w zamian za okazanie banknotu, którego numer seryjny zaczynałby się od zera. Miało to na celu wskazanie miejsca przechowywania pieniędzy.
Bardzo często obce osoby, które przyjmujemy w naszym mieszkaniu obiecują również odszkodowania osobom starszym za pracę na rzecz III Rzeszy, bądź proponują załatwianie formalności związanych z otrzymaniem rent chorobowych bądź innych świadczeń pieniężnych, także z tytułu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Za oferowaną pomoc żądają zaliczki.

W związku z powyższym, Komenda Powiatowa Policji w Grajewie zwraca się z prośbą o zachowanie środków ostrożności podczas wizyt takich osób, nie wpuszczanie ich do mieszkań, nie pozostawianie ich bez nadzoru, korzystanie z pomocy sąsiedzkiej. Ponadto niezbędne jest, aby w każdym przypadku pojawienia się ich, niezwłocznie informować telefonicznie dyżurnego KPP Grajewo tel. 997 lub funkcjonariuszy Posterunków Policji.

ZACHOWAJMY OSTROŻNOŚĆ!   NIE DAJMY SIĘ OKRAŚĆ!

Zespół Prewencji Kryminalnej
Komendy Powiatowej Policji w Grajewie

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.