poniedziałek, 27 maja 2024

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 10422 wyświetleń

Negatoskop dla Szpitala

Burmistrz, jego zastępca oraz radni miasta „z własnej kieszeni” sfinansują zakup negatoskopu dla Szpitala Ogólnego w Grajewie – to efekt pisemnej prośby o pomoc dr Bogdana Zadrożnego, która w styczniu wpłynęła do biura Rady Miasta.

Negatoskop przeznaczony jest do przeglądania zdjęć rentgenowskich w salach operacyjnych, gabinetach lekarskich, izbach przyjęć, pracowniach RTG. Zdaniem lekarzy z grajewskiego szpitala zakup nowego sprzętu jest niezbędny.

- Urządzenie, na którym obecnie pracujemy jest przestarzałe, pochodzi z lat 70-tych. Obraz oglądanych na nim zdjęć jest kiepskiej jakości, często bywa  przejaskrawiony. Ponadto istnieje poważne ryzyko wycofania sprzętu przez wojewódzki sanepid - mówi pracownik RTG

Na ostatniej sesji (9 lutego br.) radni oraz burmistrzowie zadeklarowali, że każdy z nich przekaże na zakup negatoskopu minimum 50 zł. Zebrana kwota zostanie przekazana Fundacji na Rzecz Rozwoju Szpitala Grajewskiego, która dodając własne środki zajmie się zakupem sprzętu i przekazaniem szpitalowi w użytkowanie. Negatoskop może kosztowć 2,5 - 3,5 tys. zł.    
 

Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

Komentarze (4)

Brawo jesteście chyba jedyną Radą w Polsce, która nie podniosła sobie diet na pierwszej sesji.

INICJATYWA PRACOWNICY O IMIENIU
STENIA .

gdzie znikł mój komentarz kogo mógł obrazić jak za komuny!!!!!!!!!!!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.