Wiadomości

  • 18 komentarzy
  • 11924 wyświetleń

Nastawnia najlepsza na Podlasiu

12 lutego 2009 roku w Grajewie uroczyście oddano do eksploatacji nową nastawnię wyposażoną w nowoczesne komputerowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Jak zwykle przy takich okazjach nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi - obok przedstawicieli Polskich Kolei Państwowych, wykonawcy, znaleźli się starosta powiatu grajewskiego J. Augustowski i wiceburmistrz miasta Grajewo W. Remfeld. Ks. prał. Cz. Oleksy , proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej dokonał aktu poświęcenia obiektu.

Prace prowadzone kilkanaście miesięcy przy ul. Ks. J. Popiełuszki zakończyły się już 30 grudnia ubiegłego roku. Obejmowały budowę budynku nastawni o pow. 250 m2 wraz z przyłączeniami, a także drogi dojazdowej z placem postojowym. Doprowadzono dwie linie zasilające do budynku,  wykonano zabudowę komputerowych urządzeń sterowania ruchem kolejowym, zabudowę systemu ogrzewania rozjazdów. Przebudowano przejazd na drodze krajowej (wymiana płyt, instalacja nowych rogatek przejazdowych - obsługa z nastawni, instalacja kamer przemysłowych), co dodatkowo przyczyniło się do polepszenia komfortu jazdy kierowców.

Główny wykonawca to Zakład Automatyki Kombud z Radomia, koszt inwestycji wyniósł 11 mln 160 tys. złotych. Przybyli goście mieli okazję  przyjrzenia się m.in. w jaki sposób funkcjonuje nowoczesny systemu sterowania ruchem kolejowym. Nowa nastawnia w Grajewie jest teraz jedną z najnowocześniejszych nastawni dysponujących na Podlasiu, jak powiedział dyr. oddz. regionalnego PKP PKL J. Nowak -  Teraz tylko wojna byłaby w stanie zakłócić jej pracę.

e-Grajewo.pl

czwartek, 30 czerwca 2022

Kończy się budowa zapory na granicy

Komentarze (18)

Czy tam jest błąd czy ja śnię??
11 milionów 160 tysięcy zł??
Troszkę sporo jak na taką budkę.

nastawnia nowczesna , a dworzec ruina !!!

grajewiak przeczytaj kilka razy dopuki o cos zapytasz ... pisze przeciez co zostalo wykonane w tej cenie pozatym budowa obejmuje takze wyposarzenie tej nastawni a róznego rodzaju sprzety elektroniczne itd tez kosztuja napewno nie male pieniadze ... teraz pozostaje tylko czekac kiedy dworzec zostanie odniowiony i zagospodarowany wtedy bedzie mogł funkcjonowac i nie przynosic juz wiecej dla miasta i mieszkanców wstydu

koszt remontu dworca PKP to około 6 mil.

No oczywiście bez obecności księdza jak dawniej bez wyzyty pierwszego sekretarza się nie obeszło.
Wszystko dobrze tylko jak bedzie działać ta cała nowoczesność nie daj Boże w przypadku poważniejszej klęski żywiołowej, poważniejszej zimy czy dłuzszej awarii w sieci elektrycznej. Czy ktoś przewidział i przetestował alteranywę. Bo mimo, że mamy XXI wiek to jednak powinnyśmy być przygotowani na niespodzianki.

Potężny koszt.

Hej asd9.
Podobno "kto pyta nie błądzi".
Tobie jednak radzę popracować nad ortografią zanim zdecydujesz się odpowiadać na pytania.
Pozdrawiam.

Takie koszty, a pasażerów jak we Włoszczowej. To jest dopiero ekonomia w dobie kryzysu. Inwestycja będzie spłacona oooooooj za kilka lat, a warunki oferowane przez PKP są mmmmmmmmmmmmmmmmzerne jak na XXI wiek. PEŁNĄ PARĄ

Tylko nie wiem do czego to ma służyć i jaki to pożytek dla mieszkańców naszego miasta. Dworzec ruina i HAŃBA, a sterownia pociągami, których może 5 składów dziennie przetoczy się z południa na północ i odwrotnie, pochłonęła górę pieniędzy ??????????????????????????????????????????????????????????????? Śmiech i Kpina.

a czy ktoś kiedyś wam dogodzi moi mili grajewiacy......

Tego to ja nigdy nie zrozumiem. PKP przynosi ciągłe straty(trzeba dopłacać do połączeń), a stawiają nowe budynki, aby pracownicy mieli lepsze warunki!!! Jeżeli ich praca przynosi straty to trzeba ich zwolnić a nie dawać im lepsze warunki pracy.
P.S.
Ciekawi mnie, jaki będzie koszt utrzymania, tej elektroniki, konserwacja, przeglądy , naprawy.

NO WSZYSTKO OK.TYLKO POWIEDZCIE CO SI STAŁO Z TYMI WIATAMI NA PRZYSTANKACH.TOŻ ŻAL PATRZEĆ JAK PASAŻEROWIE SKULENI W DESZCZU MOKNĄ kTO TO WYWALIŁ???PKP???

PARANIENORMALNOŚC -postwili nowy budynek którego lokalizacja pasuje jak wrzód do drugiej części ciała, zasłanioa widocznośc, zagęszcza budowle,Gdzie Nadzór budowlany, ano w budymku PKP a przecież budynek po PKP swieci pustkami- PARANIENORMALNA PKP. I z tąd NIE OPŁACALNOŚC NA KOLEI BO NIE MAJĄ PO KOLEI ! ! !

Ktoś zrobił niezłą kasę. Gdyby PKP była prywatna to koszt byłby może 2 mln. Czemu komuna padła? Nowa nastawnia jest przykładem ekonomii komunistycznej.

matko boska, skad oni biora te ceny , takie kwoty , nie do ogarniecia, . jak zwykle ktos zarobil sporo szmalu na przekrecie przetargu itd, 11 baniek, a ludzie budujacy ten obiekt zarabiali pewnie moze po 2 tys daj bog. kto robi te wyceny kosztorysy, to tylko w polsce biora sie takie zawrotne kwoty . i pomyslec ze sie placi podatki na kombosy. to jest zal i beto i to konkretny

Śmiechu byście nie robili z ta nastawnia ,a co z dworcem PKP? poranoja .Tylko nasi urzednicy potrafia bezmyślnie wydac (wyrzycic)tak pieniadze w bloto .Dobrze niektorzy z panstwa okreslili to DOBRA KASE KTOS NA TYM ZROBIL. ZENADA. A my jako podrorzni swiecimy oczami za nasz (Piekny dworzec PKP)Pisac sie nie chce gadac sie nie chce.

moi drodzy krytykanci - to własnie wasze myslienie przywołuje komunę - w jakiej wy rzeczywistości żyjecie ??? nie zdajecie sobie sprawy że to nowe technologie kosztują ! być może drogo, ale jak ktopś nie ma swojej działalności np to nie wiee absolutnie o co chodzi ! patrzcie przecież kilka m-cy ludzie od świtu do nocy tam działali , budynek sam to jest nic, urzadzenia okablowanie technicznie to przygotować programy sprzet ! a ludziom zapłacić? a teraz najdroższe to są projekty plany uwrunkowania itd ; także pomyślcie zanim powiecie; kiedyś własnie tak myslano że stróża posadzic on szlaban podniesie i ok będzie, a tam blok postawic -parę płyt i sie trzyma -nie? ja widze własnie u mnie w bloku tych pere płyt jak budowlańcy sobie nabrali i jakoś będzie toż blok sie nie zawli -i ą ściany krzywe instalacje dziadoskie zabrawy bez sensu albo ściana się sypie albo nawalone betonu jakby w bunkrze poniemieckim, o! i tak to panowie i panie -fachowiec ma zrobić to trzeba zapłacic mu -po to się uczył ty;le lat, żeby tez z czegoś żyć; a że ogólnie cały system jest beznadziejny to inna srawa- pozdro

Tak oczywiście. Ci co krytykują są źli - jak za komuny.
Ostatnio wiadomości podały przykład polskiej ekonomii. Rozpoczęła w Polsce pracę niemiecka fundacja zbierająca bazę dawców szpiku kostnego. Za przebadanie jednego dawcy ustaliła koszt 250 zł. Oczywiście od wielu lat działalność tą prowadzi i polska firma - koszt za przebadanie jednego dawcy - 700 zł. Z taką konkurencyjnością my Polacy z komuny szybko nie wyjdziemy. A może naszą nastawnią winna zająć się CBA.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.