sobota, 13 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 17 komentarzy
  • 1917 wyświetleń

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W południe zostały włączone syreny alarmowe. Zebranych powitał Ryszard Wolwark - Sekretarz Miasta Grajewo.


W czasie Hymnu Polski poczet flagowy Związku Strzeleckiego "Strzelec" Organizacji Społeczno-Wychowawczej Jednostki Strzeleckiej 1011 Grajewo podniósł flagę państwową na maszt.


Następnie delegacje reprezentujące władze samorządowe, miejskie jednostki organizacyjne, szkoły, przedszkola, żłobek, służby mundurowe oraz lokalne organizacje pozarządowe złożyły kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości na Placu Niepodległości. Miasto Grajewo reprezentowali: Dariusz Latarowski - Burmistrz Miasta Grajewo, Wiesław Dembiński - Wiceprzewodniczący Rady Miasta Grajewo oraz Henryka Jagielska - zastępca Przewodniczącej Komisji Spraw Społecznych Rady Miasta Grajewo.

 

 

Komentarze (17)

100 % zgadzam się byli wyklęci i powinni być wyklęci za wszystkie nieludzkie czyny

Przykre jest to że nadal mówi się o nich

Do Pat twój komentarz to jest wersja komunistów z czasów PRL, trochę więcej edukacji z historii

Przykre jest ze propaganda bierutowska jest tak zakorzeniona. Faktem jest, ze to wygrani piszą historię. Nam historię napisali komuniści.

Ja i Karol, gdzie wasza wiedza w temacie? Czy nazywanie wszystkiego i wszystkich pod tytulem komunizmu, jest wyznacznikiem waszej wiedzy ?
Gdzie sie podziala ta wasza fachowa wiedza? , bo nie potrafie sie jej doszukac!

Niedługo będziemy przepraszać Niemców za wybuch drugiej wojny światowej i okaże się, że to Polacy wymordowali wszystkie ofiary wojny, zmieniają nam historię

Do choop po twoim wpisie sądzę że ty tylko potrafisz zakłamywać historię, ciekawe na czyje potrzebny to robisz i kogo broni twój wpis, Myślę że chcesz usprawiedliwić komunistyczne zbrodnie na Polakach

Kto chce poznac prawdę niech przeczyta z 50 książek historycznych różnych autorów . Ze wspomnień Grajewian możemy dowiedzieć się ,że po wojnie byli partyzanci mogli normalnie żyć i pracować .Czasami byli wzywani na przesłuchania. To prawda. Z innych książek możemy dowiedzieć się o zbrodniach ,,Burego'' -rozstrzelanie kilkunastu białoruskich furmanów.
Pomyliłem się-31 -01-1946r jego oddziały zamordowały pod wsią Puchały Stare 27 furmanów. ,,Wołyniak'' na lubelszczyżnie mordował cywilów ukraińskich. ,,Ogień '' na Podhalu mordował nie tylko milicjantów, ale też bezbronnych cywilów pochodzenia żydowskiego, w tym male dzieci. Mordowanie niedobitków narodu żydowskiego jest największą hańbą leśnych oddziałów . Tych co to robili należy nazwać po imieniu -faszystami .O Tabortowskim szeroko pisałem tutaj pół roku temu. Poszukajcie w archiwum .Przypomnę tylko,że zginął w Przytułach ,w1954r , próbując obrabować kasę BS. Odwagę można było pokazywać 50lat temu , mówiąc o Katyniu lub 17 września. Dzisiaj ,sławienie ,,wyklętych'' jest poprawnością polityczną . Na to nie trzeba odwagi. Dzisiaj odwagą jest powiedzenie całej prawdy o nich. Niektórzy mocno oburzą się na mnie, ale zanim zaczną mnie wyzywać, niech przeczytają najpierw np; ,,Skazy na pancerzach ''- P. Zychowicza , albo,, Miasta śmierci ''- nie pamiętam autora. Z komuną trzeba było walczyć w czasach PRL-u ,a teraz nie ma co strugać bohatera.

Ja, zanim zaczniesz sadzic i oceniac i wypowiedzi innych, sprobuj przenajmniej udowodnic swoje racje. Z twojej wypowiedzi nic nie wynika i procz prowokacyjnej zaczepki nic od dyskusji nie wniosles - a ja wlasnie prosilem o jakies dowody, a nie bezsensowne wywody !
Zanim zaczniesz mnie atakowac i wypisywac infantylne bzdury, przyjmij do wiadomosci, ze moja cala rodzina z mamy strony, byla zeslana na Sybir, a moj wujek w wieku dziewietnastu lat zginal w lagrze- wiec moze zamilcz, choc na chwile prosze... zanim znow wydasz jakis trafny "werdykt" wobec mojej ososby- pseudo- patrioto !!

P.S.
Serdecznie pozdrawiam rodaka o nicku "Obywatel L"- z wielaka przyjemnoscia i uwaga, przeczytalem (znow) twoja wypowiedz!
Jak juz byc moze zdazyles zauwazyc ... niektorzy z komentujacych paragraf na mnie juz maja.... a motto jest takie- nie jestes za partia- to jestes przeciwko partii- o religii juz nie wspomne. Smutne to , ale jednak rzeczywistosc jest straszna i az przeraza mnie fenomen tego, co uczynil PiS i kk z ludzmi !

... przepraszam za popelnione bledy (glownie techniczne), ale pisalem moja wypowiedz pod wplywem emocji !! Mam nadzieje, ze kiedys skoncza sie te podzialy na lepszych i gorszych Polakow, te wyzwiska, jakies zarzuty,przyszywanie latek komunisty, ub-eka, sb-eka i innych patologicznych epitetow, wywodzacych sie nie z tej epoki !

Te same osoby. Sieroty po gazecie. Te same argumenty. Te same kontrowersyjne przypadki. To ma niby świadczyć o przeczytaniu 50 książek?

Komuniści z okolic Bielska wysłali list do Stalina z prośbą o przyłączenie powiatu bielskiego do ZSRR,to są fakty a nie jakieś propagandowe broszury z czasów Bieruta,w czasie wojny jest tylko jedna kara za zdradę Ojczyzny,ale niektóre środowiska wiedzą swoje i tyle w temacie

pola- zwróć uwagę na sposób w jaki się wyrażasz ,a wtedy dopiero mo że zrozumiesz, jak pusty i banalny jest ten Twój jakże ubogi j komentarz !

Krzysztof- i co w związku z tym co napisałeś? Czy już zdążyłeś wysłać wniosek o wystosowanie kary ?
Moje wyrazy głębokiego współczucia ! Zapewne nie masz łatwo w życiu, walcząc z ciagle przesladujacymi Ciebie obsesjami na tle jakże odległych już czasów komunistycznych ! Czy w tej nierównej walce, masz jakiekolwiek prespektywy na zwycięstwo? Bo ja takich perspektyw nie zdążyłem zauważyć !Pochwal się proszę, ja na tym polu walki odnotujesz jakieś sukcesy...!

Za napad na kasjera ktory wiozl wyplate robotnikom w terenie to jest walka z czym. Zabieranie dobytku co to jest. To jacy to zolnieze wykleci. Z kim oni walczyli ???. Przebierancy w modndury wojska z orzelkiem. Po wojnie kazdy mogl sie przebrac udajac Wykletego. Kogo oni Wyzwolili ???. Za te napady to jeszcze mamy swietowac i skladac im kwiaty. Ironia losu. A gdzie co z ich rak zgineli i zostali obrabowani to cisza sza to byli nie Polacy.

Znam historie z ust mego dowodcy z wojska 68- 70 .To byli bandyci .Wymordowali cala rodzine.Chlopak lat kilkanascie schowal sie pod lozkiem.Gdy dorosl zastdzelil tego bandyte w Zakopanem. Mozna teraz mowic (zolnierze wykleci) bo nie zyja swiadkowie tych wydarzen.Moze ktos slyszal te historie,jak kobietom obrzynali piersi a pozniej zastrzelili.To dzialo sie w Grajewie.

Krzysztof.... co to sa te "niektore srodowiska" ? Masz na mysli "narod slaski", czy "kaszubski" ? Od dawna masz takie widzenia ?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.