czwartek, 30 maja 2024

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 2554 wyświetleń

Największy transport nielegalnych papierosów

  • Podlaska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) udaremniła przemyt 520 tys. paczek białoruskich papierosów.
  • Zgodnie z dokumentami, ciężarówka z Łotwy miała przewozić plastikowe opakowania.
  • Gdyby przechwycone papierosy trafiły do sprzedaży, budżet państwa straciłby niemal 14 mln zł.
  • Na wniosek prokuratora, wobec kierowcy ciężarówki, zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.  


    KAS zatrzymała w Budzisku do kontroli łotewską ciężarówkę. Kierowca, 52-letni Łotysz, przedstawił dokumenty przewozowe, zgodnie z którymi w naczepie miały znajdować się plastikowe opakowania.

Podczas kontroli ciężarówka została prześwietlona. Funkcjonariusze wykryli w niej przemycane papierosy. Mundurowych wspierała Luna – pies służbowy rasy golden retriever, wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych.

Zamiast deklarowanego towaru w ciężarówce znajdowało się 520 tys. paczek białoruskich papierosów. Gdyby papierosy trafiły do nielegalnego obrotu, budżet państwa straciłby niemal 14 mln zł.

Wobec kierowcy ciężarówki wszczęto śledztwo, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Suwałkach. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara pobawienia wolności do 10 lat. - informuje podkom. Maciej Czarnecki Oficer prasowy podlaskiej KAS Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

 

środa, 29 maja 2024

Latarnik wyborczy 2024

Komentarze (3)

520tys. x 10zł to nie 14mil.

Przez to lunę nie mam co palić:)

A mnie to zawsze zastanawia dlaczego w takich przypadkach jest winny kierowca. Są miejsca gdzie nie można być przy załadunku,dostajesz papier i jazda i nie wiesz co przewozisz. Winny powinien być ten co ładował na papierach

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.