Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 10844 wyświetleń

Najlepsza gmina...

Śniadowo jest najlepsza gminą w województwie podlaskim. Tak wynika z Ranking Europejska Gmina - Europejskie Miasto 2009 opublikowanego przez Dziennik - Gazetę Prawną. Ranking wskazuje, które samorządy w Polsce mogą poszczycić się największymi osiągnięciami w pozyskiwaniu środków unijnych. Brane są pod uwagę wszystkie programy pomocowe, których beneficjentami są zarówno władze samorządowe, jak i przedsiębiorstwa, rolnicy i organizacje społeczne.

Podstawą do oceny samorządów była wartość przyznanej pomocy z UE, liczba realizowanych projektów oraz liczba mieszkańców według GUS. Dane na których oparto ranking pochodziły z dokumentacji Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa i obejmowały umowy podpisane do połowy kwietnia 2009 r. (bez programów przedakcesyjnych). - podaje 4lomza.pl

Okoliczne gminy w rankingu:

1. Śniadowo
3. Wysokie Mazowieckie gm.m.
8. Nowe Piekuty
10. Radziłów
13. Kołaki Kościelne
19. Wizna
22. Wysokie Mazowieckie gm.w.
24. Grabowo
25. Przytuły
26. Grajewo gm.w.
41. Stawiski
43. Jedwabne
46. Zambrów gm.w.
61. Łomża gm.m.
60. Turośl
63. Rajgród
67. Piątnica
69. Mały Płock
74. Kolno gm.w.

poniedziałek, 26 września 2022

LXIV sesja Rady Powiatu (30.09)

poniedziałek, 26 września 2022

Ełk: zaginął Youssef Elhouil

Komentarze (9)

A szcuczyn to gdzie? Wladze znowu śpią...?

Gratulacje dla Wójta Gminy Radziłów (10 miejsce) i dla Pana Szletera, oczywiście także obu Rad Gmin.

A gdzie jest Grajewo-Miasto, czyżby nie załapało się nawet w pierwszej setce?

Brawa dla gminy Szczuczyn za 98 miejsce na 118 gmin w powyższym rankingu... ale "Stary Park" kwitnie jesienią, brawo oby tak dalej.

Moi drodzy, a dlaczego w tym rankingu nie wymieniacie Grajewa. Według Gazety Prawnej miasto Grajewo znalazło sie na 115 (czwartym od końca) miejscu w woj. podlaskim. Nawet nie umiem tego skomentowac. Panie Burmistrzu - Tragedia !!.

Ludzie oceniajcie kogoś za całokształt pracy, a nie za jeden rok. Nie w każdym roku da się zrobić dużo. Czasami należy przeanalizować możliwości finansowe i dać jeden rok na luz (spłata kredytów) ażeby nie brnąc w długi. Można mieć świetne wyniki w rankingu, a nie mieć płynności finansowej. To znaczy "PLAJTA". Gratuluję pozostałym.

Panie Burmistrzu Grajewa może mało kompetentnych ludzi ma Pan do pisania wniosków?A mówili że w gminie wiejskiej mają takiego fachowca o którego inni walczą, a tez dopiero na 26 miejscu. :( To co tu jest nie tak?

gminy,wasosz nie brano pod uwage

Widzę, że są osoby, które zamiast myśleć pozytywnie co się robi to wołą wylewać "JAD". Cieszmy się z sukcesu innych, zaś innych mobilizujmy ale w sposób mniej złośliwy. Czy w tym kraju to musi być tzw. "Polskie piekiełko". Zobaczcie w Niemczech, tam krytyka ma uzasadnienie, opozycja jak krytykuje to zasadnie. No cóż, my Polacy musimy się wyróżniać.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.