Wiadomości

Nagroda dla grajewskiej Fundacji "MOJE PODLASIE"

Grajewska fundacja jednym z głównych laureatów nagrody na "Kongresie ESG Polska Moc Biznesu"


FUNDACJA "MOJE PODLASIE. NOWOCZESNE, KREATYWNE, TWÓRCZE" została jednym z laureatów głównej nagrody "Kongresu ESG Polska Moc Biznesu" odbywającego się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Grajewska fundacja została doceniona za eksperymentalny projekt tzw.

rewersu edukacyjnego w ramach którego osoby z wykształceniem humanistycznym skutecznie uczyły się umiejętności programowania oraz podstaw księgowości na potrzeby lokalnych jak i regionalnych podmiotów gospodarki.


- Jesteśmy dumni z faktu, iż podczas gali rozdania głównych nagród, została podana nazwa małej aczkolwiek prężnie działającej organizacji pozarządowej. Jest to dowód na to, iż podmioty pozarządowe z dość skromnym budżetem mogą być zauważalne w skali ogólnopolskiej i mogą
skutecznie rywalizować z potężnymi podmiotami gospodarczymi o rocznych budżetach przekraczających kilkadziesiąt miliardów złotych. Zwycięstwo w tego typu konferencjach skutecznie pomaga w rozwijaniu potencjału podmiotu, budowy brandu, sensu istnienia organizacji pozarządowych oraz ułatwia rozmowy z podmiotami z innych części kraju, szczególnie z podmiotami reprezentującymi administrację. Wielka szkoda, iż urzędy administracji centralnej, w przeciwieństwie do administracji lokalnej, dużo chętniej i sprawniej podejmują współpracę w celu rozwijania wspólnych działań projektowych - przekonuje Krzysztof Karwowski, Prezes Zarządu.

Nagrody "DNA - bo pomaganie mamy w genach" w kategorii wsparcie społeczne związane z wojną w Ukrainie otrzymały:
• trzy organizacje pozarządowe: Our Future Foundation, Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, Fundacja BNP Paribas,
• trzy firmy: Lidl, McDonald's Polska, PWC
• trzy spółki państwowe: TAURON, PKN ORLEN, BGK.

W kategorii wsparcie społeczne otrzymały
• trzy organizacje pozarządowe: Pomagamy Nie Ziewamy, FUNDACJA "MOJE PODLASIE. NOWOCZESNE, KREATYWNE, TWÓRCZE", Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych i Potrzebujących Wsparcia WTZ Lalkowy;
• trzy firmy: Szpital Powiatowy w Bartoszycach, LUX MED, H&M Logistics
• trzy spółki państwowe: PFR, BOŚ Bank, PKO BP.

Jury przyznało również nagrody specjalne i wyróżnienia, min. dla Kamila Wyszkowskiego, Dyrektora Generalnego Inicjatywy Sekretarza Generalnego ONZ, Global Compact w Polsce oraz Michała Dworczyka, byłego szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

 

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się podczas Wieczornej Gali Kongresu ESG Polska Moc Biznesu (7.11 na PGE Narodowym). Uroczystość uświetniły występy polskich oraz ukraińskich artystów: Dagadana i Stanisław Sojka. Do konkursu zgłosiło się ponad 60 firm, spółek państwowych i organizacji pozarządowych.

 

środa, 1 lutego 2023

Oszuści nie odpuszczają

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.