Kultura i rozrywka

  • 11 komentarzy
  • 11885 wyświetleń

Nadanie imienia PG nr 2


Posiedzenie Komitetu Organizacyjnego - nadanie imienia  Publicznemu Gimnazjum Nr 2 w Grajewie

W związku z nadaniem szkole imienia Sybiraków i sztandaru, dnia 20.03.2006r. w Publicznym Gimnazjum Nr 2 w Grajewie odbyło sie Posiedzenie Komitetu Organizacyjnego, w skład którego wchodzą przedstawiciele: Związku Sybiraków, samorządu terytorialnego, Rady Rodziców PG2 oraz dyrekcja i nauczyciele szkoły. Celem spotkania było omówienie najważniejszych działań dotyczących organizacji uroczystości. 

Ustalono, iż impreza odbędzie się 10. 06. 2006r. i rozpocznie sie mszą świętą w Kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej.PG nr 2 Grajewo


PG nr 2 Grajewo

czwartek, 7 grudnia 2023

Morsy Grajewo. Niezawodni Mikołaje

środa, 6 grudnia 2023

Dziś 6 grudnia - Mikołajki

Komentarze (11)

a jakie imie chcą mu nadac?

Najważniejsza sprawa msza

im. Sybiraków

im. Jana Pawła II .

Ej to w koŃcu Jana Pawła II czy SybirakÓW..?:D

a co to wogóle jest te Sybiraków

Za tzw. pierwszych sowietów (1939-1941) z terenów Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej wywieziono w głąb Rosji (w tym na Syberię) Polaków,którzy zdaniem okupanta mogli stanowić dla niego zgrożenie: inteligencję, rodziny policjantów czy wojskowych, chłopów, a często i bez żadnych kryteriów: ot, miejscowy komisarz uznał, że są czy mogą być niebezpieczni.
Nieszczęście to spotkało także mieszkańców ziemi grajewskiej i samego Grajewa.
Ludzi tych nazywa się ( a ci co przeżyli i wrócili sami tak też o sobie mówią) Sybirakami.
Przepraszam za uproszczenia i skróty - ale to chyba nie najlepsze miejsce na wykłady o najnowszej, a bardzo bolesnej, historii naszego Narodu.aj.

jeśli dobrze mi wiadomo to pg 2 jest imienia Adama Mickiewicza !

SP nr 2 jest im.Adama Mickiewicza.

Uważam, że Sybirakom się należy. W końcu kto.sś o nuich pomyślał................ dla tych co nie wiedzą kto to trzeba bylo uważać na LEKCJASCH!!!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.