Wiadomości

Na łosie tylko znaki A-18b

Na łosie tylko znaki A-18b
Łosie na drogach 

Zamieszczamy  zeskanowane odpowiedzi Ministra Środowiska i GDDKiA w sprawie stanowisk Rady Powiatu Grajewskiego dotyczących poprawy bezpieczeństwa na drogach naszego terenu.


Rada Powiatu Grajewskiego wyrażała głębokie zaniepokojenie zagrożeniami w ruchu drogowym na odcinkach leśnych (szczególnie na odcinku Drogi Krajowej 65 Ciemnoszyje - Mońki i DK 61 na odcinku Rajgród - Bełda), w związku z nagłymi wtargnięciem na jezdnię dużych dzikich zwierząt, a przede wszystkim łosi. Rokrocznie w wypadkach z udziałem zwierząt giną ludzie i zwierzęta.

fragment odpowiedzi:
(...) Podstawowym sposobem zmierzającym do zapewnienia bezpieczeństwa na drogach jest ustawienie znaku informacyjnego A-18b "zwierzęta dzikie" , który ostrzega o możliwości napotkania na drodze dzikich zwierząt (również łosi) oraz zobowiązuje kierowcę do zachowania szczególnej ostrożności.
 
Kronika
 
 
 
 

poniedziałek, 18 października 2021

Trwa wymiana antenowych nadajników telewizji naziemnej

poniedziałek, 18 października 2021

Sołectwo Pieńczykowo uhonorowane

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.