sobota, 28 stycznia 2023

Wiadomości

  • 24 komentarzy
  • 5114 wyświetleń

Myśliwemu grozi do 5 lat więzienia

Myśliwy zastrzelił dwa łosie podczas polowania - w okolicy miejscowości Grądy Woniecko w gminie Rutki. 72-latek tłumaczył, że pomylił łosie z dzikami.

- Jak wynikało ze zgłoszenia, w czasie polowania zostały zastrzelone dwa łosie. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że w polowaniu brało udział kilkunastu myśliwych, a jeden z nich oddał dwa strzały, myląc zwierzęta z dzikami. Policjanci zabezpieczyli broń myśliwego, a także truchła zwierząt -  mówi podinspektor Tomasz Krupa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku,

 

Łoś nie jest pod ochroną, ale od 2001 roku obowiązuje moratorium, które wprowadziło całkowity zakaz polowań na te zwierzęta. - informuje Radio Białystok

 

 

Komentarze (24)

Karać takich bandytów

Coraz więcej takich ,,myśliwych,, którzy nie wiedzą do kogo oddają strzał.

Za łosia 5 lat i za człowieka podobnie (w niektórych przypadkach ).
Niedawno w TV słyszałem, że planują odstrzał łosi, ponieważ jest ich zbyt wiele.

Jak można takim ślepym myśliwym dawać pozwolenie na broń. Toż to może jak Breivik wystrzelać połowę braci myśliwskiej i nie tylko myląc ich z "dzikami". Czas takim myśliwym nie tylko kary wymierzać ale też zabierać dożywotnio zezwolenia bo nie wiadomo co jeszcze mogą ustrzelić jak mylą tak duże zwierzęta z dzikami.

Ci mysliwi to ciekawi ludzie, raz los I?m na Dziekanat wyglada a czasami czlowiek jak dzik wyglada.

Jak mozna pomylic losia z dzikiem. Chyba zwrok juz nie ten to broni nie powinien brac do reki bo kolejnym razem zastrzeli czlowieka.

Dwóm kierowcom uratował życie dać mu nagrodę a nie karać bezpieczeństwo na drogach to podstawa

Bo to były specjalne dziki. Dziki na szczudłach. A poza tym myśliwy w tym wieku stanowi już powszechne zagrożenie dla otoczenia.

Dlaczego! Mógł pomylić. Ten sam kolor, ten sam wzrost. Wydaje mi się, że to wina lunety i bimbru.

Zakaz polowań i po 2,5 lata za łosia...

Ustawa o powszechnym obowiązku obrony mówi, że żołnierzem może być osoba do 55 roku życia zaś podoficerowie i oficerowie do 63 roku życia. Ten dziadek ma 72 lata i takiemu daje się do ręki broń??? Ludzie! W jakim kraju absurdów my żyjemy!!

Skoro pomylił łosia z dzikiem to tym bardziej mógł pomylić człowieka z łosiem.... (sic!)

Każdy myśliwy to kłusownik.

Na Rajgrodzkie to na watahe wilków powinni przysiąść bo co chwila krowy z pola zjadają... Człowiek nie czuje się bezpiecznie jak wilki podchodzą do posiadłości

72 letni "myśliwy" zapewne były pan prokurator, sędzia, policjant, lekarz, ksiądz lub inny z wierchuszki, a ci zawsze mogą się pomylić lub przekroczyć uprawnienia.
Kierowca zawodowy co parę lat musi przechodzić obowiązkowe badania psychotechniczne, a człowiek posiadający giwerę w szafie już niekoniecznie?

bardzo dobrze ze zabil ile ludzi zginelo przez te cholerne łosie

13 wspaniałych na dzikim zachodzie się odezwało.

Szkoda, że kolegi po fachu nie pomylił, a szkoda.

A mogli to być ludzie zbierający chrust

Pomylił to pomylił każdemu się zdazy.Szkoda zwierzaka,ale jak jedziesz samochodem i taki zwierz wyjdzie tobie na drogę i lądujesz w rowie lub tracisz życie to tobrze.

Obecnie myśliwy to człowiek któremu zabijanie sprawia przyjemność, bo jak to inaczej wytlumaczyc?! Jedzenia pełno w sklepach, futer ani skór nosić nie trzeba. Więc według mnie jest to pewnego rodzaju wypaczenie psychiczne. Sadyści. Mógł coś lepszego wymyslec a nie ze pomylił 2 metrowego łosia z dzikiem rozmiaru psa

Gościu, zgadzam się w 100% !!! Współcześni myśliwi to zwyrodnialcy bez jakiejkolwiek wrażliwości. Moje życzenie jest takie, żeby sami się wystrzelali, aby nigdy żadnej żywej istoty nie mogli skrzywdzić. Zamiast mózgów mają kamienie pod czaszką. Z mojej strony zero szacunku dla takich bestii.

Wszyscy biadolą po łosiach ale poczekajcie jak wyjdą wam na drogę.

Rataj, jak Ci dziecko wybiegnie na drogę i pójdziesz do rowu to co bedziesz chodził po placach zabaw i odstrzeliwywał ? Zastanów się człowieku

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.