niedziela, 21 kwietnia 2024

Kultura i rozrywka

  • 6 komentarzy
  • 9248 wyświetleń

Musical CARMEN -konkurs

Ełcki Teatr Tańca zaprasza na musical pt. "CARMEN" na podstawie słynnej opery Georgesa Bizeta.

Mamy przyjemność złożyć Państwu ofertę obejrzenia nowego spektaklu muzycznego CARMEN, osnutego na kanwie noweli Prospera Mérinée, w wykonaniu Ełckiego Teatru Tańca.

Jedno z przełomowych dzieł w historii opery, nieprzerwanie obecne w repertuarze scen całego świata, teraz w Ełckim Centrum Kultury. Akcja sztuki przeniesiona została do czasów współczesnych i pozwoli widzowi spojrzeć w nietypowy sposób na Carmen jako bohaterkę pozytywną.

Zachęcając Państwa do obejrzenia naszej produkcji pragniemy podkreślić jej mocne strony: znakomitą adaptację scenariusza, świetną grę aktorską i dynamiczną choreografię. Jednak największym atutem spektaklu jest bardzo atrakcyjna forma przekazu. Pośród zaskakującej scenografii i przepięknych kostiumów, oprócz 25 aktorów i tancerzy, zagra na żywo 6-cio osobowy zespół muzyczny.

Pełna gwałtownych kontrastów, scen o wyjątkowej mocy tragedia miłości i zazdrości jest dziełem wyjątkowym. Muzyka elektryzująca zmysłowością, skalą basu i ekspresji ma wybitne walory sceniczne i dramaturgiczne. Wiele scen tanecznych, wspaniała choreografia oraz grana na żywo magiczna muzyka, nasycona elementami flamenco, stworzą niepowtarzalny nastrój i zapewnią głębokie przeżycia.

Reżyseria: Piotr Witaszczyk
Muzyka: zespół muzyczny
Konsultacja artystyczna: Janusz Majewski
Choreografia: Magdalena Witaszczyk

Terminy:
18 czerwca (sobota) - godz. 18.00
19 czerwca (niedziela) - godz. 18.00
24 czerwca (piątek) - godz. 18.00
26 czerwca (niedziela) - godz. 18.00

Czas trwania: 90 min; cena biletu: 10,00 zł; miejsce: scena ECK, ul. Woj. Polskiego 47; rezerwacja: według kolejności zgłoszeń

Biuro Obsługi Widzów
ul. Wojska Polskiego 47
19-300 Ełk
tel./fax. (0-87) 621 52 50


UWAGA KONKURS !!!
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zabawie. Prawidłowa odpowiedź na zadane pytanie to : 31 artystów.

Wylosowani zwycięzcy : Barbara Podgórska z Grajewa oraz Piotr Sosnowski z Grajewa otrzymują dwuosobowe bilety na musical "CARMEN" w Ełckim Centrum Kultury!
Gratulujemy!

e-Grajewo.pl

Komentarze (6)

czy juz sa jakies wyniki tego konkursu (Carmen) czy ktos wogole wygral ? bo jakos ani widu ani slychu o tym konkursie :///

no wlasnie co z tym konkursem ?

ej naprawde co jest z tym konkursem

witam, czy mozna zdobyc gdzies nagranie z tego musicalu?

Do Lucek
Zwroc sie do Telewizji Ełk napewno posiadaja nagranie jak innych spektaklów realizowanych w Elckim Centrum Kultury

Chodz pózna godzina jest to niewazne jest :)) Obiecalem napisac kilka zdan o Carmen to pisze :))
Przedstawienie jest bardzooooo fajne - gra swiatel ,krótka historia zawarta w przedstawieniu, swietna choreografia stworzona przez p.Magde,niezawiele rekwizytów uzytych w przedstawieniu alez te niewiele wystarczy aby zabrac nas w swiat tanecznego hiszpanskiego swiata, i oczywiscie muzyka na zywo To wszystko sprawia ze przedstawienie jest warte obejrzenia... A najsmieszniejsze okazuje sie to iz role główną ,,Carmen" gra moja przyjaciółka Patrycja:)) To ci dopiero los :)))

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.