Wiadomości

  • 12 komentarzy
  • 3684 wyświetleń

Mundurowi z grupy SPEED zatrzymali 408 praw jazdy

Blisko 22 tysiące kontroli drogowych, niemal 23 tysiące ujawnionych wykroczeń oraz zatrzymanie ponad 100 przestępców drogowych. Z takimi wynikami zamknęli 2021 rok policjanci z podlaskiej grupy SPEED powołani niemal 3 lata temu, aby ograniczyć liczbę wypadków drogowych przez zdecydowane reagowanie na niebezpieczne zachowania kierowców i agresję na drodze.

 

Kontrole drogowe skutkowały sankcjami. Policjanci wystawili 18 653 mandatów karnych, w tym ponad 11 tysięcy za szybką jazdę. Zastosowali również 3 832 pouczeń, a w 245 przypadkach skierowali wnioski do sądu o ukaranie.

 

Mundurowi zatrzymali 408 praw jazdy, w tym 327 za przekroczenie prędkości powyżej pięćdziesięciu kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Policjanci ujawnili również 127 przestępstw - głównie kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowania się do zakazów sądowych. Policjanci zatrzymali również 824 dowodów rejestracyjnych, z czego 264 za zły stan techniczny pojazdów.

 

Podsumowując ubiegły rok, można stwierdzić, że policjanci z grupy SPEED mieli ręce pełne roboty. Liczby te robią wrażenie. Szczególnie, kiedy uświadomimy sobie, że mowa tu tylko o kilkunastu policjantach wchodzących w skład grupy SPEED.

KWP w Białystoku

Komentarze (12)

Szkoda że prawdziwych przestępców tyle nie złapano bp złodzieju zabójców gwałcicieli dilerów
Tylko obywateli za wykroczenie to priorytetowe zadania
Ile razy zgłaszałem moja krzywdę na policję zawsze nic

O co w tym wszystkim chodzi. O poprawę bezpieczeństwa czy o bicie rekordów w represjach.

Kto przekracza prędkość na tyle, żeby zostało zabrane prawo jazdy jest potencjalnym ZABÓJCĄ .

statystyki bo przyjmowani policjanci muszą się wykazać a grupa SPEED to nic innego jak dodatkowe wpłatomaty do budżetu na wydatki Rządowe, dawniej dawali sobie radę zwykli policjanci z mandatami a teraz to jest nagonka bo za dużo ludzi ma samochody więc karać za dobrobyt narodu, pomyśleć ilu w całej Polsce rodaków dołożyło cegiełkę w mandatach.

jak okradli mi chałupę to sprawców nie odnaleźli, najprościej karać uczciwych ludzi i nazywać ich piratami

Widoczna poprawa bezpieczeństwa na drogach ja sam nogą gaz już nie cisnę popłaciłem trochę kasy.

Chyba każdy myślący wie, że to nie chodzi o bezpieczeństwo tylko o ratowanie budżetu!

To drogowców, którzy nie załatają na czas dziury w jezdni, czy nie posypią oblodzonej nawierzchni idąc tym tokiem myślenia należy również karać i nazywać piratami drogowymi.

Do Jasiek , masz rację ci co tak wysoko przekraczają prędkość to nie piraci , to są półgłówki....

Brawo policja. Do tych co nie wiedza o co chodzi - chodzi o to zeby przez Miecze, Belde i Rajgrod samochody poruszaly sie z predkoscia do 50km/h a nie do 100km/h. Kontroli jak najwiecej; tylko uderzenie po kieszeni przemawia do wariatow za kierownica.

Edek, a ty jesteś potencjalnym gwałcicielem. W Niemczech jak nie ma ograniczeń to można jechać i 300 km/h. Jest filmik na yutub jak Czech jedzie 417 i jedzie legalnie. Według ciebie to tam jest mnóstwo potencjalnych morderców. Nie rozumiesz, że chodzi o łatanie dziury w budżecie. Bezpieczeństwo nie jest wcale istotne - pandemia jest tego dowodem.

Życzę Wam zdrowia i spokoju. Działajcie tak dalej i jeszcze lepiej. Od Was bardzo dużo zależy, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo na drogach. Trzymam za Was kciuki. Spokojny- w miarę szofer.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.