poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Kultura i rozrywka

  • 28 komentarzy
  • 13798 wyświetleń

Mundurki łączą czy dzielą?

Mundurki są w szkołach, ponieważ takie możliwości daje prawo oświatowe dyrektorowi szkoły, radzie pedagogicznej i radzie rodziców. Decyzja podjęta jest w oparciu o przepisy istniejące w prawie oświatowym. Wprowadzenie mundurków to wspólnie wypracowane stanowisko – mówi Dariusz Latarowski, dyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 1 – szkoły, w której uczniowie już jako jedyni w Grajewie są zobowiązani nosić mundurki.

Samorząd uczniowski podczas rozmów w ubiegłym roku w większości wypowiedział się za pozostawieniem mundurków, tak samo jak rada rodziców i rada pedagogiczna. Oczywiście są też głosy przeciwne, ale żyjemy w kraju demokratycznym, a nie w takim gdzie opinie kształtują media, często ubezwłasnowolnione przez organizacje polityczne. Na dzień dzisiejszy szkoła pozostaje przy mundurkach, jak będzie w przyszłym roku tego nie wiem. Na pewno ponownie zapytam radę pedagogiczną i rodziców, wtedy podejmę decyzję. Uczniowie ubrani w jednolity strój nie mają możliwości  wywyższania się, czy też popisywania przed innymi np. markowymi ciuchami. Mundurek to informacja, że uczeń jest z naszej szkoły, w ten sposób młodzi ludzie przynależą do społeczności – kontynuuje D. Latarowski. Warto wspomnieć, że dyrektor sam często występuje w stroju obowiązującym w jego placówce.

e-Grajewo.pl

Komentarze (28)

Paulina Klaudia Kasia. Nasza szkoła jest najlepsza.

haha taaa jasneee ... nikt sie nas nie pytał o zdanie... Dyrektor podpisał umowe na 3 lata i szkoda było mu kasy dlatego mundurki zostały... ;// i teraz sie męczymy i chodzimy w nich... nawet bluzy na mundurek nie można założyć i faza uwagi, nagany piszą za takie głupoty ... bez sensu .... !! ;/ :[[

To mi się podoba. Porządek musi być.

Te mundurki to kompletna tragedia. Jak w mojej szkole były to nienawidziłam ich... Na szczęście dyrekcja mojej szkoły zrezygnowała z nich.

Już 1 nie ma większych sukcesów, tylko zachowanie mundurków. Oj jakoś cieniutko. Demokracja, to nie koszary.

uwazam że taki wzór mundurka jest nie przemyślany 1

jak mozna szczycic sie czyms takim, oczywiscie rozumiem zeby to byly prawdziwe mundurki tak jak w niektorych szkolach srednich ale to zwykla bluzka albo ten caly "pulowerek" przeciez jak ktos bedzie chcial to i tak pokaze te swoje markowe ciuchy. jestem przeciwny mundurkom ale oczywiscie nikt uczniow nie pytal o zdanie. A nie zdziwilbym sie gdyby w następny rok zniesli mundurki bo przeciez umowa byla podpisana na trzy lata a dyrektorowi jak juz bylo powiedziane szkoda pieniedzy...

aga wiesz że ma

do mieszkańca : sam nie musisz nosic to dla cb dobrze... ale dla nas uczniów nie jest za fajnie.... jak już wcześniej wspomniałam te noszenie mundurków wływa na naszą ocenę z zachowania;/ i to jest moim zdaniem nie fer , bo gdy zapomnimy założyć mundurek to juz jest krzyk wielki i uwagi lecą... i zachowanie w dół tez , jest to bardzo krzywdzące dla ucznia... ;//

Mundurki są okropne! Wychowamy pokolenie ludzi ktorzy nie będą rozumieli, że na różne okazje nakłada sie różny strój, tylko w dresach pójdą wszędzie. Codzienne chodzenie w tej paskudnej kamizelce, zwlania od myślenia czy pasuje ona do stroju czy nie- bo jest obowiąkowy. Jestem rodzicem i apelauję- zrezygnujce z tych mundurków!.

ehh niby do zakrycia markowych ubrań ,a tylko bluzy są markowe ? marne argumenty ,a jak ktoś chce to tak czy tak po lansuje tą nową bluzą dla chcącego nic trudnego co do wyglądu to nie będę się wypowiadał

mundurek w szkole! -tio tez biznes.....tylko prosze zauwazyc kto ten biznes prowadzi.komu pozostalo duzo materialu z dawnych Gertychowskich przedsiewzięc i kto teraz musi ten towar delikatnie mowiąc obchnąc.Rekarękę myje a prostacy płacą.////////gdzie więc ta wolnosc demokratyczna.

przykra sprawa te mundurki. za moich czasów tego nie było. zamiast iść do przodu tak jak to w technologi idzie to tu wracają do starości. taki kraj. więcej innowacji. Pozwólcie im czuć się swobodniej.

Moje córki chodzą do ZSM 1. Starsza, ta z Gimnazjum, też nie chce nosic mundurka. Z drugiej jednak strony zauwaza, że mundurek przykrywa gołe brzuszki, kolczyki w pępkach itp.

Do Iwona- ja myślę że dziecko uczy się od rodziców dobrych manier i na pewno będzie wiedziało gdzie ma założyć dres lub kamizelkę,,a mundurek świadczy o uczniu ,,moja córka też go nakłada i jestem za,,kiedyś uczyłam się w szkole nr4 i tam były fartuszki , przynajmniej dzieci nie różniły się i nie było wywyższania się co chodzi o ubiór,,

mundurki to dobra rzecz, muszą być jednak przemyślane, czego nie można powiedzieć o grajewskich trudnych do suszenia i... drogich pulowerkach.

do matka : czy z mundurkiem czy bez to i tak jest podział na tych "fajnych" i "niefajnych" .... to nie zalezy od ubioru tylko od charakteru samego ucznia... i nie denerwujcie ludzie bo mundurki nie mają nic do tego czy bedą sie wywyższać czy nie... ;/

uczyłam sie w tej szkole i te mundurki to wcale nie jest taka tragedia. juz nie przesadzajcie. mundurek zakladacie na lekcje (na pare godzin), wychodzac ze szkoly zdejmujecie chowacie i po problemie . nie rozumiem nad czym tu debatowac ....

nie mundurkom w to miejsce wolę kupić dziecku np. strój na w-f

Pod mundurkiem i tak widać lepsze ciuchy zostawmy ten temat.Koszt mundurku przewyższa cenę "normalnego" ubrania.Stres wywołany brakiem mundurka przewyższa każdą cenę.

niech pan walczy a one i tak beda zawsze będę na nie głosowala

Temu łatwo powiedzieć, kto nie nosi mundurka.
Nie dość, że nie można zakładać na nie bluz ..........to z jakiego materiału są wykonane!! Prawdę mówiąc sam "plastik"

a SP4 nie ma noi dobrze nasza szkolka SP czworka jest najlepsza haha

mundurki są bez nadziejne ... mamy umowe na 3 lata i koniec bozzee..;/;/;/ uwazam ze nasze ucznie nie chco ich nosic ;/ i mają racje...

Ja uważam, że mundurek ma swoje dobre i złe strony, złe: sporo kosztyje i te cieplejsze długo schną, dobre: dziewczyny nie chodzą 'porozbierane', że pół tyłka i biust na wierzchu.

taa, jasne, pozapominali, że na bluzkach markowa odzież się nie kończy... są jeszcze buty, spodnie, zegarki... szczęście, że nosiłam ten mundurek tylko 2 lata, ucząc się w tej szkole ;P pozdrawiam wszystkich!

Jestem byłą absolwentką tej szkoły i mundurki nie są takie złe..;) Szkoła to nie rewia mody.. Chodzimy tam , aby się uczy a nie eksponowac kształty itd. Co chodzi o markowe rzeczy to jeżeli ktos chce przyszpanowac to i tak to zrobi.. Ja sama noszę markowe buty i spodnie i mundurek mi w tym nie przeszkadzał.. Pozdrawiam Pana Dyrektora.

Ludzie!!!... w szkole dzieci siedzą zaledwie 6 godzin i jeszcze zależy kto... szkoła to nie rewia mody;p... przychodzimy do niej się uczyć, a nie dziewczyny przychodzą z trzema kilogramami tapety, (spodnie takie że prawie tyłek xd widać, a bluzka do pępka) tylko że jak założą mundurek to mam nie widać piersi czy tam tyłka;p
Mundurek przykrywa u niektórych nie doskonałości tzw. wałki (u osób puszystych;p)
Te mundurki wcale tak dużo nie kosztują możecie kupić troszkę większy(bo jak wiadomo dzieci rosną) a później jeśli będzie w dosyć dobrym stanie sprzedać!
Jestem za pozostaniem mundurków i myślę że dyrektor pozostanie przy mundurkach... Pozdrawiam ZSP... NAJ;*

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.