sobota, 13 sierpnia 2022

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 17978 wyświetleń

Morsy dla WOŚP

Tłum nagle rzucił się do jeziora i…
Huk wybuchających petard wystrzelonych z moździerza około godziny 13 rozdarł nagle mglistą, zgniłą od wilgoci niedzielę 8 stycznia. Towarzyszył im przenikliwy pisk eksplodujących w powietrzu rakiet. Zaraz potem z krzykiem przemieszanym ze śmiechem, nie wiadomo czy w panice, czy z radości, tłum prawie nagich kobiet i mężczyzn rzucił się w chłodną toń jeziora.  
To grajewskie morsy razem z  Grupą Rekonstrukcyjną 9 Pułku Strzelców Konnych z Grajewskiej Izby Historycznej wybuchowo rozpoczęły Zlot Morsów nad jeziorem Toczyłowskim w Boguszach. Żołnierze 9 PSK przyjechali pojazdami i z uzbrojeniem z  czasów II wojny światowej.

- Charytatywnie i chętnie przyłączyliśmy się do imprezy aby wesprzeć ideę Jurka Owsiaka – mówi Tomasz Dudziński, dyrektor Grajewskiej Izby Historycznej.
Na imprezę zaproszono morsy z Ełku, Suwałk i Rajgrodu.  Na wszystkich amatorów zimnej kąpieli i ich rodziny oraz gości, oprócz grochówki z kuchni polowej, bigosu, grzańca i gorących napojów, czekały takie atrakcje jak spacer po rozżarzonych węglach ogniska, przejażdżka zabytkowymi motocyklami, przejażdżka konna itp.
- Wszystko za darmo, a jeżeli ktoś okaże dobre serce i wrzuci coś do puszki to ze świadomością, ze na szczytny cel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – dodaje Piotr Ostrowski, organizator zlotu ze Stowarzyszenia Morsów „Grajewskie Wilki”.

Plon imprezy to zebrane do puszek około 1500 złotych. Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom, dzięki którym  wszyscy jedli, pili i bawili się wyśmienicie oraz darczyńcom. Morsów w kąpieli ubezpieczali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Grajewa

Kali

Komentarze (5)

Nigdy bym nie została morsem. Pełen podziw dla osoób, które są morsami.

Morsy to była super zabawa pozdrawiam.

trzeba sprubować

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.