wtorek, 28 marca 2023

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 8253 wyświetleń

Modernizacja ul. Popiełuszki

Jeszcze do niedawna ul. Ks. J. Popiełuszki była pasmem dziur w jezdni oraz jedną z niewielu ulic w mieście, które nie posiadają kanalizacji deszczowej. Nadmiar wody zgromadzony  na drodze w czasie roztopów i ulewnych deszczy utrudniał jazdę kierowcom i zalewał okoliczne posesje.

Po wykonanej modernizacji sytuacja ulegnie poprawie. Do realizacji inwestycji przyjęto cały odcinek drogi – od ul. Piłsudskiego do Strażackiej. Drogowcy wykonali kanalizację deszczową a także nawierzchnię drogową z betonu asfaltowego, parkingi, chodniki, zjazdy. Inwestycję za 1 mln 242 tys. zł prowadziło Konsorcjum firm: PHU "Unirol" – Lider Konsorcjum oraz PDM "Unidrog" – Partner Konsorcjum z Grajewa.

Dzięki przebudowie omawianej drogi możliwa będzie realizacja kolejnych, zaplanowanych projektów. W ramach zagospodarowania placu po byłym dworcu PKS utworzone zostaną m.in.: parking miejski, zieleniec, stacja ładowania pojazdów elektrycznych, zaś w stronę kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej - deptak. W projekcie przywracającym świetność okolicy będzie uczestniczyć także PSS Społem. Spółdzielnia przymierza się do przebudowy i rozbudowy kompleksu handlowo – usługowego zlokalizowanego na skraju ulic: Popiełuszki i Piłsudskiego – obecnie Lotos i Delikatesy.

Z niecierpliwością czekamy na pierwsze efekty zaplanowanych prac!

e-Grajewo.pl

 

Komentarze (7)

Niech Prezeska zasypie wielkie dzsiury na wewnętrznym parkingu gdzie kierowcy łamia resory w samochodach.

po co ta stacja ładująca samochody elektryczne? publiczne pieniądze wydane w błoto

100lat temu taki jak ty pytał po co ubikacja w domu jak mam wychodek pod oborą. Dziś takich aut może jeszcze w Grajewie nie ma zobaczymy za parę lat

Rzeczywiście śmieszny jest ten kto pyta o ładowanie elektryczne aut :0
Cywilizacja idzie do Grajewa chłopie! CYWILIZACJA!

"marku" drogi - to nie koncert życzeń. Plac PSS Społem to teren prywatny, a nie żaden publiczny parking. "Prezeska" łaskę ci robi, że pozwala ci tam w ogóle wjeżdżać, chociaż nie ma obowiązku udostępniać tego terenu całemu miastu. A jednak kierowcy z całego miasta traktują prywatny teren PSS Społem jako parking, który się im należy. Gó..o się należy!

WIitold jak by PSS pozwracał wszystkim byłym członkom udziały które zawłaszczył po emerytach i rencistach pozbawiając ich własności ponieważ nie uzupełniły bezprawnie narzuconego wkładu nie robiąc wyceny majątku przed pozbawieniem właścicieli własności to płac by stanowił własność co drugiego mieszkańca i był by publiczny..

Ale nie jest, Antku drogi. Gdyby babcia miała wąsy...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.