niedziela, 21 kwietnia 2024

Kraj

Młodzieżowa Rada Powiatu

Ełk: Na najbliższej Sesji Rady Powiatu odbędzie się głosowanie nad uchwałą o powołaniu Młodzieżowej Rady Powiatu Ełckiego. Pomysłodawcą powołania tego organu jest ełckie koło Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”.

Parę lat temu, przy Radzie Miasta działała Młodzieżowa Rada. Niestety została ona zlikwidowana. My postanowiliśmy podjąć się jej reaktywacji. – mówi Adam Arciszewski, Przewodniczący SMD Ełk. – Po ponad roku starań i wielu rozmowach z władzami powiatu udało się przygotować statut tej rady i na jutrzejszej Sesji stanie projekt uchwały o powołaniu Młodzieżowej Rady Powiatu Ełckiego.

Sam pomysł wyszedł od ełckiej młodzieży. Rok temu podczas Ełckiego Forum Młodzieży pojawił się postulat powołania organu który reprezentowałby młodych ludzi przed władzami. – mówi Wojciech Buczek, członek SMD Ełk. – Miejmy nadzieję, że Rada Powiatu zrozumie, że taki organ jest potrzebny i powoła go.

Czym zajmowałaby się taka Rada ? Przede wszystkim byłaby organem konsultacyjnym i opiniodawczym. Czy w naszym powiecie potrzebna jest taka Rada ? – Na pewno. Pokazały to wydarzenia związane z wygaszaniem ZS nr 3, oraz reorganizacją tzw. „Mechaniaka”. – mówią członkowie SMD. 

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.