piątek, 8 grudnia 2023

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 7287 wyświetleń

Młodzież z wizytą w komendzie

Grajewscy policjanci gościli w swojej siedzibie uczestników kolonii zorganizowanych przez Związek Strzelecki "Strzelec" OSW JS 1011 Grajewo przy wsparciu KRUS Grajewo i Zespołu Szkół w Niećkowie. Dzieci zwiedziły budynek komendy, obejrzały pokaz tresury psa służbowego, obejrzały sprzęt będący na wyposażeniu Policji oraz dowiedziały się na czym polega praca policjanta. Mundurowi przypomnieli zasady bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji.

 

Grajewskich policjantów odwiedziły dzieci i młodzież uczestnicząca w dwutygodniowych koloniach zorganizowanych przez Związek Strzelecki "Strzelec" OSW JS 1011 Grajewo.  W pierwszej części spotkania dzieci obejrzały pokaz tresury psa służbowego oraz policyjny radiowóz. Podczas spotkania z przewodnikiem psa służbowego, dowiedziały się, jak ważną rolę w pracy Policji odgrywają czworonogi. Następnie zwiedziły policyjną strzelnicę, siłownię, tzw. przyjazny pokój przesłuchań, słuchając o pracy policjantów. Najwięcej radości sprawiła najmłodszym możliwość przymierzenia policyjnej kamizeli, czapki czy ochronnego kasku. Dzisiejszy dzień kolonijny nosił nazwę "Bądź jak policjant. Bądź jak strażak" i był także doskonałą okazją do omówienia dzieciom i młodzieży zasad bezpiecznego wypoczynku w trakcie wakacji. Po opuszczeniu budynku komendy dzieci odwiedziły sąsiednie służby, tj. Straż Pożarną. Możliwość przyjrzenia się z bliska pracy służb zapewne była dla nich niecodziennym doświadczeniem.

czwartek, 7 grudnia 2023

Grajewo. Konsultacje społeczne

Komentarze (1)

To dzieci, nie młodzież.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.