środa, 28 lutego 2024

Kultura i rozrywka

Młodzież z Pasją

W dniach 3-4 kwietnia o godz. 19.00 w Monieckim Ośrodku Kultury wystawiane będzie Misterium Męki Pańskiej.

Jak co roku, w okresie Wielkiego Postu, w Monieckim Ośrodku Kultury młodzież przygotowuje Misterium Męki Pańskiej, a pomocą służą im aktorzy, którzy z misterium związani są od początku jego wystawiania. W sztuce bierze udział blisko 40 aktorów-amatorów. Osobami które mobilizują młodzież do odgrywania ewangelii są: Krzysztof Falkowski (nauczyciel LO) i Rafał Supiński (instruktor MOK) – współorganizatorzy przedsięwzięcia.

Pomysł wystawiania Misterium Męki Pańskiej, zrodził się w Mońkach w 1999 roku i od tamtej pory stało się to tradycją, która dzięki Monieckiemu Ośrodkowi Kultury jest podtrzymywana i z każdym rokiem gromadzi ogromną rzeszę widzów. Poprzez misterium młodzież rozwija swoje zainteresowanie, jakim jest teatr oraz dzieli się doświadczeniem wiary. Na przestrzeni lat w sztuce wystąpiło już kilkuset aktorów – amatorów, a obejrzało kilka tysięcy widzów. W tym roku organizatorzy nawiązali współpracę z Teatrem Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku, skąd wypożyczają część strojów.  Wolę podtrzymywania tej tradycji wykazali również byli aktorzy, którzy wyjechali z Moniek do Stanów Zjednoczonych. Co roku dofinansowują organizację sztuki.

Po każdym ze spektakli „żołnierze rzymscy” zbierać będą jałmużnę, którą młodzież przeznaczy na cele charytatywne.

Krzysztof Falkowski

poniedziałek, 26 lutego 2024

Grajewskie spotkania z historią

poniedziałek, 26 lutego 2024

Wieści z ZS nr 2

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.