poniedziałek, 26 lutego 2024

Wiadomości

  • 12 komentarzy
  • 10062 wyświetleń

Mlekpol inwestuje

SM MLEKPOL z Grajewa przewiduje wartość sprzedaży za 2004 rok na poziomie 1,3 mld złotych. Spółdzielnia zamierza zainwestować w 2005 roku aż 80 mln złotych.

-1,3 mld złotych to przewidywana wartość sprzedaży spółdzielni w bieżącym roku – informuje prezes SM Mlekpol Edmund Borawski. Planowany zysk to 30 mln zł. W 2004 roku spółdzielnia zanotowała dynamiczny wzrost eksportu głównie do krajów Unii Europejskiej. Eksport stanowić będzie w tym roku 30% ogólnej sprzedaży. Jego wartość osiągnie 400 mln zł.

W 2004 roku skupimy około 750 mln l mleka, co stanowić będzie 10% krajowej produkcji surowca – informuje prezes Borawski. Jest to wzrost w stosunku do skupu z roku ubiegłego o ponad 150 mln surowca. Spółdzielnia skupuje 98% mleka w klasie extra, a średnia cena płacona rolnikom za litr surowca wynosi 1,15 zł. W 2003 roku skup zamknął się na poziomie 595 mln. litrów i był największy w kraju. Dla porównania Mlekovita w tym szamym okresie skupiła 530 mln. litrów mleka.

Obecnie MLEKPOL skupuje surowiec od 13 tysięcy dostawców (spośród ponad 15 tysięcy ogółem), którzy posiadają atesty weterynaryjne. Na początku roku gospodarstw z atestami było tylko 4 tysiące.

W 2005 roku Mlekpol zamierza wydać 80 mln zł. na inwestycje. Spółdzielnia uruchomi m.in. w zakładzie w Mrągowie instalację do produkcji serów dojrzewających o mocy produkcyjnej 1 mln litrów mleka dziennie. Natomiast w zakładzie w Grajewie Mlekpol planuje montaż instalacji do konfekcjonowania serów.

SM MLEKPOL to największa polska spółdzielnia mleczarska, w której skład wchodzi sześć zakładów przetwórczych w: Grajewie, Kolnie, Mrągowie, Sejnach, Augustowie i Zambrowie. Jest producentem popularnych i cenionych na rynku marek: “łaciate” oraz “Milko”. MLEKPOL znajduje się na 39 pozycji w rankingu najcenniejszych prywatnych firm działajacych w Polsce opublikowanej przez “Businessman Magazine”, natomiast marka “łaciate” znalazła się na 12 pozycji w gronie stu polskich najbardziej cenionych marek w rankingu opracowanym przez Pentor.


First Communications dla e-Grajewo.pl

poniedziałek, 26 lutego 2024

Opel wbił się bagażnikiem w drzewo

poniedziałek, 26 lutego 2024

Mlekpol na Techmilk 2024

Komentarze (12)

Tak MLEKPOL już zainwestował dla Prezesa LEXUSA RX 300

No ładnie ...
A co zafundował Mlekpol Pracownikom?
(pewnie kierat hihihi)

tak zanwestował
ale czemu o co dla nich chodzi

Kiedy Mlekpol zainwestuje w swoich pracowników ? (czy ktoś z kierowników, dyrektorów zainteresował się ich zarobkami ? i godzinami pracy?)

Dobrze,że inwestuje ale niech trochę da dla swoich pracowników, ..

A dla dyrektorków zainwestował w 5 nowych Toyotek

Miejmy nadzieje ze te 5 Toyotek i i Lexsus dowiaza tych ... do samego piekla ;) szerokiej drogi

Sobie kupił LEXSUSA,dyrektorom TOJOTY, a nam dał po talonie- na tramoki:))) Niewiem czy się śmiać czy płakać.

a co prezes najwiekszej mleczarni w Polsce na rowerze ma jeździć barany? spójrzcie w końcu na faceta od strony ile on robi dla tego zakładu i ile on pracuje. Jeżeli się komuś tam praca nie podoba to nikt go na siłę nie trzyma, jestem pewna że znajdzie się 10 osób na jego miejsce. Zebyście sobie w Warszawie popracowali albo za granicą wtedy żadne z was by nie miało śmiałości powiedzieć nic na temat czasu pracy...

gdziezes ty bywal czarny baranie w olsztynie , olsztynie mosciwy panie ...

Co wy się tak czepiacie. przecież dzięki temu PIJECIE MLEKO !!!!!!!!!!!!!!!!!

A może by tak Mlekpol coś dla Grajewa zrobił w końcu
np. basen

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.