Sport

  • 1 komentarzy
  • 7940 wyświetleń

Mistrzostwa w Szachach

Komunikat z Indywidualnych Mistrzostw LZS Województwa Podlaskiego w Szachach pod patronatem Posła na Sejm RP Pana Edmunda Borawskiego rozegranych w Gimnazjum w Danówku w dniu 16 marca 2014 r

 

Mistrzostwa zostały rozegrane zgodnie z regulaminem - 9 rund systemem szwajcarskim w 8 kategoriach podzielonych na 2 grupy A i B.

Sędzią Głównym Turnieju A był Pan Zbigniew Okulewicz.

Sędzią Głównym Turnieju B był Pan Jakub Okulewicz.

 

W zawodach wzięło udział ok. 110 uczestników, w tym  85 zawodników z powiatu łomżyńskiego, monieckiego, suwalskiego i grajewskiego. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Mieczysław Kazimierz Baszko – Przewodniczący Podlaskiego Zrzeszenia LZS w Białymstoku, Wicemarszałek Zarządu Województwa Podlaskiego.

 

Podczas uroczystego otwarcia Wójt Gminy Grajewo Stanisław Szleter, który pełni funkcję Wiceprzewodniczącego Podlaskiego Zrzeszenia LZS podkreślił, że wyjątkowy klimat zawodów to zasługa Spółdzielni Mleczarskiej „Mlekpol” w Grajewie. Poza rywalizacją sportową zawodnicy oraz uczestnicy zawodów degustowali mleczne pyszności - jogurty MILKO, mleczka smakowe ŁACIATE i serki wiejksie ŁACIATE.

 

Wyniki Turnieju A, w którym rywalizowało 46 zawodników
 

Klasyfikacja generalna Turnieju A:

1 miejsce – Filewicz Przemysław (Mońki)

2 miejsce – Janowicz Mateusz (K.Sz. MARATON Łomża)

3 miejsce – Radziwonowicz Andrzej (Mońki)

4 miejsce – Kotarski Bartosz (K.Sz. MARATON Łomża)

5 miejsce – Rudzińska Michalina (Javena Hańcza Suwałki)

6 miejsce – Zyskowski Ireneusz (Mońki)

7 miejsce – Filipkowska Joanna (Szczuczyn)

8 miejsce – Kotarski Grzegorz (K.Sz. MARATON Łomża)

9 miejsce – Prażych Tadeusz  (K.Sz. MARATON Łomża)

10 miejsce – Surażyński Kacper (Javena Hańcza Suwałki)

 

Grupa D16 – dziewczęta, roczniki 1997, 1998, 1999:

1 miejsce – Rudzińska Michalina (Javena Hańcza Suwałki)

2 miejsce – Karolina Budenas (Publiczne Gimnazjum nr 2 w Grajewie)

3 miejsce – Pięczykowska Natalia (Gimnazjum w Danówku)

4 miejsce – Mroczkowska Sylwia (MUKS ŁASz Leonardo Łomża)

5 miejsce – Aleksandra Mieczkowska (Gimnazjum w Danówku)

6 miejsce – Przyborowska Monika (Gimnazjum w Danówku)

7 miejsce - Alicja Krukowska (Gimnazjum w Danówku)

8 miejsce – Nietupska Monika (Gimnazjum w Danówku)

 

Grupa C16 – chłopcy, roczniki: 1997, 1998, 1999:

1 miejsce – Kotarski Bartosz (K.Sz. MARATON Łomża)

2 miejsce – Surażyński Kacper (Javena Hańcza Suwałki)

3 miejsce – Łukaszewski Marcin (KSz Maraton Łomża)

4 miejsce –Demby Maciej (Gimnazjum w Danówku)

5 miejsce – Klimaszewski Wojciech (Publiczne Gimnazjum nr 2 w Grajewie)

6 miejsce – Męczkowski Dominik (KSz Maraton Łomża)

7 miejsce – Dąbrowski Rafał (Publiczne Gimnazjum nr 2 w Grajewie)

8 miejsce – Kołakowski Adrian (Gimnazjum w Rajgrodzie)

9 miejsce – Manturo Grzegorz (Publiczne Gimnazjum nr 1 w Grajewie)

10 miejsce – Wołyniec Kacper (Gimnazjum w Rajgrodzie)

 

Grupa DS – seniorki, roczniki 1996 i roczniki starsze:

1 miejsce – Filipkowska Joanna (Szczuczyn)

2 miejsce – Filipkowska Olga (Szczuczyn)

3 miejsce – Zajkowska Karolina (ZSEiO Nr 6 Łomża)

4 miejsce - Sandra Kaczyńska (LO Grajewo)

4 miejsce – Kotarska Janina (KSz Maraton Łomża)

5 miejsce – Mroczkowska Monika (MUKS ŁASz Leonardo Łomża)

 

Grupa CS – seniorzy, roczniki 1996 i roczniki starsze:

1 miejsce – Filewicz Przemysław (Mońki)

2 miejsce – Janowicz Mareusz (K.Sz. MARATON Łomża)

3 miejsce – Radziwonowicz Andrzej (Mońki)

4 miejsce – Zyskowski Ireneusz (Mońki)

5 miejsce - Kotarski Grzegorz (K.Sz. MARATON Łomża)

6 miejsce – Prażych Tadeusz (K.Sz. MARATON Łomża)

7 miejsce – Filipkowski Jerzy (Szczuczyn)

8 miejsce – Sosnowski Tomasz (ZS Wojewodzin)

9 miejsce – Rybaczek Mirosław (BK Mońki)

10 miejsce – Raś Andrzej (Mońki)

 

Wyniki Turniej B, w którym rywalizowało 39 zawodników

Klasyfikacja generalna Turnieju B:

1 miejsce – Filewicz Przemysław (Mońki)

2 miejsce – Wierzbicki Michał  (Javena Hańcza Suwałki)

3 miejsce – Anzel Paweł (Javena Hańcza Suwałki)

4 miejsce – Marcińczyk Monika (K.Sz. MARATON Łomża)

5 miejsce – Łukaszewska Magdalena (Ksz Maraton Łomża)

6 miejsce – Sienkiewicz Szymon (Ksz Maraton Łomża)

7 miejsce – Chmielewska Julia (Javena Hańcza Suwałki)

8 miejsce – Mroczkowski Arkadiusz (MUKS ŁASz Leonardo Łomża)

9 miejsce – Szewczyk Malwina (MUKS ŁASz Leonardo Łomża)

10 miejsce – Chojnowska Justyna (Ksz Maraton Łomża)

 

Grupa D7 – chłopcy, rocznik 2006 i roczniki młodsze:

1 miejsce – Czarniecka Anna  (Javena Hańcza Suwałki)

 

Grupa D10 – dziewczęta, roczniki: 2003, 2004, 2005:

1 miejsce – Marcińczyk Monika (Ksz Maraton Łomża)

2 miejsce – Chmielewska  Julia (Javena Hańcza Suwałki)

3 miejsce – Szewczyk Maliwna (MUKS Łomżyńska Akademia Szachowa Leonardo)

4 miejsce – Chojnowska Karolina (Ksz Maraton Łomża)

5 miejsce - Walendynowicz Martyna (Javena Hańcza Suwałki)

6 miejsce – Mroczkowska Eliza (MUKS ŁASz Leonardo Łomża)

7 miejsce – Świderska Katarzyna (SP 1 Grajewo)

 

Grupa C10 – chłopcy, roczniki: 2003, 2004, 2005:

1 miejsce – Popielarczyk Maciej (MUKS ŁASz Leonardo Łomża)

2 miejsce – Karwowski Michał (MUKS ŁASz Leonardo Łomża)

3 miejsce – Czarniecki Paweł (Javena Hańcza Suwałki)

4 miejsce – Bednarski Paweł (Javena Hańcza Suwałki)

5 miejsce – Kurzątkowski Sebastian (SP nr 4 Grajewo)

6 miejsce – Żmijewski Ernest (SP 1 Grajewo)

7 miejsce – Podstolski Igor (Ksz Maraton Łomża)

8 miejsce – Okulewicz Dawid (SP 2 Grajewo)

9 miejsce – Karwowski Marcin (MUKS ŁASz Leonardo Łomża)

10 miejsce – Dawidowski Stanisław (SP 2 Grajewo)

 

Grupa D13 – dziewczęta, roczniki: 2000, 2001, 2002:

1 miejsce – Łukaszewska Magdalena (KSz Maraton Łomża)

2 miejsce – Chojnowska Justyna (Ksz Maraton Łomża)

3 miejsce – Debora Choińska (Javena Hańcza Suwałki)

4 miejsce – Bednarska Julita (Javena Hańcza Suwałki)

5 miejsce – Żmijewska Weronika (SP 1 Grajewo)

6 miejsce – Świderska Ewelina (SP 1 Grajewo)

 

Grupa C13 – chłopcy, roczniki: 2000, 2001, 2002:

1 miejsce – Filewicz Przemysław (Mońki)

2 miejsce – Wierzbicki Michał  (Javena Hańcza Suwałki)

3 miejsce – Anzel Paweł (Javena Hańcza Suwałki)

4 miejsce – Sienkiewicz Szymon (Ksz Maraton Łomża)

5 miejsce – Mroczkowski Arkadiusz (MUKS ŁASz Leonardo Łomża)

6 miejsce – Wiśniewski Bartosz (SP 2 Grajewo)

7 miejsce – Skrodzki Mateusz (MUKS ŁASz Leonardo Łomża)

8 miejsce – Wilczewski Rafał (SP 2 Grajewo)

9 miejsce – Łajewski Paweł (SP 1 Grajewo)

 

 GALERIA ZDJĘĆ

Organizatorzy zawodów:

- Spółdzielnia Mleczarska „Mlekpol” w Grajewie,

- Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego,

- Podlaskie Zrzeszenie LZS w Białymstoku,

- Wójt Gminy Grajewo,

- Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

Komentarze (1)

??????/
Grupa D7 – chłopcy, rocznik 2006 i roczniki młodsze:

1 miejsce – Czarniecka Anna (Javena Hańcza Suwałki)

??????????????

Proszę uaktualnić dane, jakiś błąd

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.