wtorek, 21 września 2021

Sport

  • 1 komentarzy
  • 8780 wyświetleń

Mistrzostwa Europy kibiców

Mistrzostwa Europy kibiców
   W środę w godzinach popołudniowych odbyła się w Białymstoku konferencja prasowa kandydatów na radnych do Sejmiku Województwa Podlaskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej oraz Prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego.
   Tematem była inicjatywa polityków PO – zorganizowania na terenie Województwa Podlaskiego w roku 2011 Mistrzostw Europy kibiców, pochodzących z państw uczestniczących w rozgrywkach Euro w Polsce i na Ukrainie rok później.

   Mistrzostwa Europy kibiców  w piłce nożnej w/g pomysłodawców miałyby odbyć się we wszystkich miastach powiatowych województwa.

   To doskonała promocja Regionu Podlaskiego przed Mistrzostwami Europy , jego bazy turystycznej, sportowej, walorów przyrodniczych i ekologicznych.
   Podczas ME ponad 30 drużyn europejskich zostanie rozmieszczonych w różnych zakątkach na terenie obu krajów. Rozpoczęła się już swoista rywalizacja województw aby to ich obszar został wybrany na bazę noclegową i treningową. Rozpoczęła się również rywalizacja o miejsca pobytu kibiców, których kilkaset tysięcy pojawi się na terenie Polski.
   Politycy Platformy Obywatelskiej chcą zainicjować działania ,aby miasta województwa podlaskiego np. Łomża , Białystok , Suwałkistały się obiektem zainteresowania poszczególnych federacji sportowych jako miejsca pobytu ich drużyn. W tym celu samorządy poszczególnych miast wsparte przez Sejmik Województwa i programy unijne oraz PZPN , władze państwowe oraz podmioty gospodarcze winny zmodernizować bazę sportową oraz hotelową. Potrzebne są poważne remonty stadionów i dostosowanie bazy hotelowej i gastronomicznej  do wyższych standardów.
   Należy zmodernizować system dróg w województwie i wybudować lotnisko. Nie można dopuścić do sytuacji ,że rozwijać się będą tylko miasta w których rozgrywane będą mecze ME.
   W konferencji udział wzięli również łomżyńscy kandydaci do sejmiku Jacek Piorunek i Kamil Ulman -bramkarz jedenastki ŁKS .
   Jacek Piorunek podkreślił, że bliskość Łomży od Warszawy, wyremontowany stadion, poprawiona baza hotelowa oraz walory przyrodniczo ekologiczne Ziemi Łomżyńskiej to atuty, które predysponują Łomżę do starań  aby przyjąć reprezentację jednego z państw europejskich. Nie ulega wątpliwości, że taka możliwość jest doskonałą promocja miasta i energią do dalszego rozwoju.
   Kamil Ulman stwierdził, że jako piłkarz jest całym sercem za przedsięwzięciami prezentowanymi na konferencji.
    Wkrótce zostanie powołany zespół organizacyjny Mistrzostw Europy kibiców w piłce nożnej na którego czele stanie prezydent Truskolaski a do komitetu zostaną zaproszeni samorządowcy z całego województwa.
J.P.

wtorek, 21 września 2021

Akademia Piłkarska Warmia MOSiR Grajewo

poniedziałek, 20 września 2021

Rodzinny Rajd Rowerowy

Komentarze (1)

wszystko pięknie, ale powinien być tekst, że to jest artykuł sponsorowany :->

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.