poniedziałek, 26 lutego 2024

Sport

  • 1 komentarzy
  • 10216 wyświetleń

Mistrzostwa Europy kibiców

   W środę w godzinach popołudniowych odbyła się w Białymstoku konferencja prasowa kandydatów na radnych do Sejmiku Województwa Podlaskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej oraz Prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego.
   Tematem była inicjatywa polityków PO – zorganizowania na terenie Województwa Podlaskiego w roku 2011 Mistrzostw Europy kibiców, pochodzących z państw uczestniczących w rozgrywkach Euro w Polsce i na Ukrainie rok później.

   Mistrzostwa Europy kibiców  w piłce nożnej w/g pomysłodawców miałyby odbyć się we wszystkich miastach powiatowych województwa.

   To doskonała promocja Regionu Podlaskiego przed Mistrzostwami Europy , jego bazy turystycznej, sportowej, walorów przyrodniczych i ekologicznych.
   Podczas ME ponad 30 drużyn europejskich zostanie rozmieszczonych w różnych zakątkach na terenie obu krajów. Rozpoczęła się już swoista rywalizacja województw aby to ich obszar został wybrany na bazę noclegową i treningową. Rozpoczęła się również rywalizacja o miejsca pobytu kibiców, których kilkaset tysięcy pojawi się na terenie Polski.
   Politycy Platformy Obywatelskiej chcą zainicjować działania ,aby miasta województwa podlaskiego np. Łomża , Białystok , Suwałkistały się obiektem zainteresowania poszczególnych federacji sportowych jako miejsca pobytu ich drużyn. W tym celu samorządy poszczególnych miast wsparte przez Sejmik Województwa i programy unijne oraz PZPN , władze państwowe oraz podmioty gospodarcze winny zmodernizować bazę sportową oraz hotelową. Potrzebne są poważne remonty stadionów i dostosowanie bazy hotelowej i gastronomicznej  do wyższych standardów.
   Należy zmodernizować system dróg w województwie i wybudować lotnisko. Nie można dopuścić do sytuacji ,że rozwijać się będą tylko miasta w których rozgrywane będą mecze ME.
   W konferencji udział wzięli również łomżyńscy kandydaci do sejmiku Jacek Piorunek i Kamil Ulman -bramkarz jedenastki ŁKS .
   Jacek Piorunek podkreślił, że bliskość Łomży od Warszawy, wyremontowany stadion, poprawiona baza hotelowa oraz walory przyrodniczo ekologiczne Ziemi Łomżyńskiej to atuty, które predysponują Łomżę do starań  aby przyjąć reprezentację jednego z państw europejskich. Nie ulega wątpliwości, że taka możliwość jest doskonałą promocja miasta i energią do dalszego rozwoju.
   Kamil Ulman stwierdził, że jako piłkarz jest całym sercem za przedsięwzięciami prezentowanymi na konferencji.
    Wkrótce zostanie powołany zespół organizacyjny Mistrzostw Europy kibiców w piłce nożnej na którego czele stanie prezydent Truskolaski a do komitetu zostaną zaproszeni samorządowcy z całego województwa.
J.P.

poniedziałek, 26 lutego 2024

Futsal MOSiR Grajewo (tabela)

poniedziałek, 26 lutego 2024

WARMIA Grajewo - ROMINTA Gołdap 2:1

Komentarze (1)

wszystko pięknie, ale powinien być tekst, że to jest artykuł sponsorowany :->

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.