środa, 17 kwietnia 2024

Kultura i rozrywka

  • 6 komentarzy
  • 12798 wyświetleń

Mikołaj w SP2

Jeszcze drzemią w nas dobre serca


     Dnia 27 stycznia 2006r. w czasie ferii zimowych w Szkole Podstawowej nr 2
w Grajewie po raz VII odbyła się choinka noworoczna dla dzieci z rodzin o trudnej sytuacji materialnej. Imprezę jak co roku zorganizowano z inicjatywy  pedagoga szkolnego p.Beaty Kasiak, kierownika świetlicy szkolnej p.Stanisława Rogalskiego oraz wychowawcy świetlicy p.Danuty Krupińskiej. Na choinkę zaproszono pięćdziesięciu uczniów z klas I - III.
Uroczystość rozpoczęła się dyskoteką, na której dzieci bawiły się w rytm swoich ulubionych piosenek. Dzięki hojności sponsorów organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek, którym dzieci rozkoszowały się podczas całej zabawy. Na zakończenie do roześmianych i roztańczonych uczniów przyszedł Święty Mikołaj i wręczył paczki ze słodyczami i artykułami szkolnymi.
Organizatorzy przyznają, że choć cel przyświecający tej imprezie jest szlachetny, to z roku na rok coraz trudniej jest pozyskać sponsorów. Dzieci z rodzin ubogich stale przybywa, a sponsorzy nie tak chętnie, jak w latach ubiegłych ofiarowują dary i pieniądze na paczki dla najmłodszych. Niemniej jednak są jeszcze tacy, którzy rozumieją potrzebę serca i dzielenia się tym co posiadają z najbardziej potrzebującymi maluchami.
W imieniu organizatorów oraz obdarowanych dzieci, Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Grajewie dziękuje wszystkim sponsorom, którzy poprzez swoją wrażliwość włączyli się w akcję i nieodpłatnie przekazali słodycze, napoje, owoce i artykuły szkolne, a tym samym stali się głównymi sprawcami pięćdziesięciu uśmiechów na twarzach maluchów. Bez ich pomocy niemożliwe byłoby zorganizowanie tej przepięknej uroczystości, która chyba na dobre wpisała się już w tradycję szkoły.
Osobami, które wniosły ciepło do serc naszych wychowanków są:
· Pan Arkadiusz Wróblewski
· Pan Grzegorz Cichocki
· Państwo Stanisław i Maria Januszewscy
· Pani Bożenna Klisiak
· Pan Sławomir Przyborowski
· Pan Czesław Restel i Pan Krzysztof Borawski
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym sponsorzy również przyłączą się do nas i uszczęśliwią naszych najmłodszych uczniów.
Beata Kasiak
Danuta Krupińska

wtorek, 16 kwietnia 2024

Kolejny sukces "Jedynki"

Komentarze (6)

to cudowne, ze dzieciaki, ktorych rodzice nie mogli kupic im prezentow otrzymuja je od innych :*

Myślę, że to super sposób na pojawienie się u takich dzieci uśmiechu na twarzy ... to piękne ... :* TAK 3MAJCIE !!!

To naprawde fajnie ze takie dzieci mogą dostać cos od innych. Lubie pomagać innym, ale na tych zdjęciach zauwarzyłam jedna osobe która wcale nie jest w trudnej sytuacji materialnej... Ale takie imprezy sa naprawde ty dzieciom potrzebne.

Brawo Panie Krzysztofie i Panie Restel. Oby wiecej wrazliwych SERC bylo na codzien.

Hej jestem byla uczennica tej szkoly i zawsze byla dobra w stosunku dla jakich kolwiek dzieci czy tych z biednej rodziny czy z tej gdzie rodzice sa zapewnic swojemu dziecku na te potrzeby,ktore ich dziecko wymaga....jestem zadowolona z tej szkoly i z ludzi ktorzy tam ucza(nauczycieli)Mysle ze te prezety zafundowane dla tych dzieci-byl to naprawde dobry pomysl....naprawde jest dobrze...Podziwiam i dZiekuje

myśle ze to fajnie ze dzieciaki dostali prezęty na święta to slodkie pozdro dla wszystkich ziomow nara

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.