środa, 5 października 2022

Kultura i rozrywka

  • 6 komentarzy
  • 12234 wyświetleń

Mikołaj w SP2

Jeszcze drzemią w nas dobre serca


     Dnia 27 stycznia 2006r. w czasie ferii zimowych w Szkole Podstawowej nr 2
w Grajewie po raz VII odbyła się choinka noworoczna dla dzieci z rodzin o trudnej sytuacji materialnej. Imprezę jak co roku zorganizowano z inicjatywy  pedagoga szkolnego p.Beaty Kasiak, kierownika świetlicy szkolnej p.Stanisława Rogalskiego oraz wychowawcy świetlicy p.Danuty Krupińskiej. Na choinkę zaproszono pięćdziesięciu uczniów z klas I - III.
Uroczystość rozpoczęła się dyskoteką, na której dzieci bawiły się w rytm swoich ulubionych piosenek. Dzięki hojności sponsorów organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek, którym dzieci rozkoszowały się podczas całej zabawy. Na zakończenie do roześmianych i roztańczonych uczniów przyszedł Święty Mikołaj i wręczył paczki ze słodyczami i artykułami szkolnymi.
Organizatorzy przyznają, że choć cel przyświecający tej imprezie jest szlachetny, to z roku na rok coraz trudniej jest pozyskać sponsorów. Dzieci z rodzin ubogich stale przybywa, a sponsorzy nie tak chętnie, jak w latach ubiegłych ofiarowują dary i pieniądze na paczki dla najmłodszych. Niemniej jednak są jeszcze tacy, którzy rozumieją potrzebę serca i dzielenia się tym co posiadają z najbardziej potrzebującymi maluchami.
W imieniu organizatorów oraz obdarowanych dzieci, Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Grajewie dziękuje wszystkim sponsorom, którzy poprzez swoją wrażliwość włączyli się w akcję i nieodpłatnie przekazali słodycze, napoje, owoce i artykuły szkolne, a tym samym stali się głównymi sprawcami pięćdziesięciu uśmiechów na twarzach maluchów. Bez ich pomocy niemożliwe byłoby zorganizowanie tej przepięknej uroczystości, która chyba na dobre wpisała się już w tradycję szkoły.
Osobami, które wniosły ciepło do serc naszych wychowanków są:
· Pan Arkadiusz Wróblewski
· Pan Grzegorz Cichocki
· Państwo Stanisław i Maria Januszewscy
· Pani Bożenna Klisiak
· Pan Sławomir Przyborowski
· Pan Czesław Restel i Pan Krzysztof Borawski
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym sponsorzy również przyłączą się do nas i uszczęśliwią naszych najmłodszych uczniów.
Beata Kasiak
Danuta Krupińska

wtorek, 4 października 2022

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

poniedziałek, 3 października 2022

Inauguracja Roku Kulturalnego

Komentarze (6)

to cudowne, ze dzieciaki, ktorych rodzice nie mogli kupic im prezentow otrzymuja je od innych :*

Myślę, że to super sposób na pojawienie się u takich dzieci uśmiechu na twarzy ... to piękne ... :* TAK 3MAJCIE !!!

To naprawde fajnie ze takie dzieci mogą dostać cos od innych. Lubie pomagać innym, ale na tych zdjęciach zauwarzyłam jedna osobe która wcale nie jest w trudnej sytuacji materialnej... Ale takie imprezy sa naprawde ty dzieciom potrzebne.

Brawo Panie Krzysztofie i Panie Restel. Oby wiecej wrazliwych SERC bylo na codzien.

Hej jestem byla uczennica tej szkoly i zawsze byla dobra w stosunku dla jakich kolwiek dzieci czy tych z biednej rodziny czy z tej gdzie rodzice sa zapewnic swojemu dziecku na te potrzeby,ktore ich dziecko wymaga....jestem zadowolona z tej szkoly i z ludzi ktorzy tam ucza(nauczycieli)Mysle ze te prezety zafundowane dla tych dzieci-byl to naprawde dobry pomysl....naprawde jest dobrze...Podziwiam i dZiekuje

myśle ze to fajnie ze dzieciaki dostali prezęty na święta to slodkie pozdro dla wszystkich ziomow nara

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.