Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 12937 wyświetleń

"Śmierć na drodze"

Dwie młode kobiety bez uprawnień do kierowania pojazdami jechały dwoma audi. Brawurowa, niedostosowana do warunków drogowych i własnych umiejętności jazda zakończyła się dwoma wypadkami. Zginęli w nich dwaj pasażerowie.

 Do pierwszego z tych wypadków doszło wczoraj wczesnym popołudniem na żwirowej drodze wiodącej z miejscowości Pietrzykowo Gołąbki do Pilik koło Bielska Podlaskiego. Właśnie tam uczyła się jeździć samochodem 20-letnia kobieta. Na fotelu obok niej zasiadł 28-letni właściciel audi. Razem z nimi podróżował 29-letni mężczyzna. Na jednym z ostrych zakrętów szutrowej drogi kobieta wpadając w poślizg straciła panowanie nad pojazdem. Rozpędzone auto zjechało na lewą stronę drogi, potem do rowu, a następnie wywróciło się na dach. W tym czasie wypadł z pojazdu 29-letni pasażer. Mężczyzna w wyniku doznanych obrażeń zginął na miejscu. Pozostali uczestnicy z wypadku wyszli bez szwanku. Badanie alkomatem wykazało, że kierująca audi mieszkanka Bielska Podlaskiego była pod wpływem alkoholu. Urządzenie wykazało w wydychanym przez nią powietrzu prawie 0,3 promila alkoholu.

Tego samego dnia wieczorem doszło do podobnego i równie tragicznego wypadku. Tym razem dramat rozegrał się na drodze z Nowej Woli do Suszcza w gminie Michałowo. 17-letnia mieszkanka Narewki przewoziła w audi dwóch pasażerów. Nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami. W trakcie jazdy straciła panowanie nad autem. Zjechała na prawą stronę, gdzie samochód przewracając się uderzył w drzewo. Z koziołkującego pojazdu wypadli dwaj pasażerowie. Zarówno kierująca jak i podróżujący z nią 22-letni właściciel auta z obrażeniami ciała zostali hospitalizowani. Drugi z pasażerów – 27-latni mieszkaniec pobliskiego Lewkowa Starego mimo wysiłków lekarzy zmarł w trakcie reanimacji.

Policjanci prowadzący postępowanie w sprawie obydwu wczorajszych wypadków z pewnością szczegółowo wyjaśnią okoliczności tych zdarzeń.

Droga publiczna nie jest placem manewrowym, na którym kandydaci na kierowców powinni szlifować swoje umiejętności. Takie kursy mogą odbywać się tylko pod okiem wykwalifikowanych instruktorów jazdy w specjalnie przystosowanych do tego samochodach. Zapominanie o tych kardynalnych zasadach tak jak w tym wypadku stwarza duże zagrożenie nie tylko dla przyszłych kierowców ale dla wszystkich użytkowników dróg.

KW Policji w Białymstoku

piątek, 19 lipca 2024

Weekend w Rajgrodzie

Komentarze (2)

Szukacie sami smierci niewiadomo dla czego,a potem jest placz i zal szukanie winnego.Dlaczego wczesniej sie nie zastanowicie jak wsiadziecie za kierownice,jazda bez prawa jazdy to nie jest jazda,nie ma sie zadnego pojecia o jezdzie,jak manipulowac autem.Przykro mi z powodu tych mlodych ludzi.Kazdy powie tak nie musialo byc.....a jednak tak sie stalo.Niech kazdy sie zastanowi zanim wsiadzie za kierownice czy jest wstanie jechac poprawnie,bez zadnego problemu.Wyrazy wspolczucia.

dlaczego popisujemy się za kierownicą w ten sposób krzywdzimy innych lub zabieramy życie niewinnym ludziom

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.