piątek, 7 października 2022

Kultura i rozrywka

  • 17 komentarzy
  • 12685 wyświetleń

Miejski Konkurs Recytatorski

XVIII Miejski Konkurs Recytatorski O NAGRODĘ BURMISTRZA MIASTA GRAJEWO


SZKOŁY PODSTAWOWE - KLASY I – III

NAGRODA BURMISTRZA  MIASTA – MARIA MAZUREK ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Grajewie
I MIEJSCE – ALEKSANDRA POPOWSKA  ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Grajewie
II MIEJSCE – KAMILA DOBRYDNIO ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Grajewie
III MIEJSCE – MICHAŁ LADZIŃSKI ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Grajewie
III MIEJSCE – DAWID SARNACKI ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Grajewie


WYRÓŻNIENIA

PATRYK PAWŁOWSKI ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Grajewie
MATEUSZ LACHOWICZ ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Grajewie
AGNIESZKA MIECZKOWSKA ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Grajewie
WERONIKA KRUSZYŃSKA ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Grajewie

 
SZKOŁY PODSTAWOWE - KLASY IV – VI

 NAGRODA BURMISTRZA  MIASTA – PATRYK PRZYBOROWSKI ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Grajewie
I MIEJSCE – PAWEŁ DZIĘGIELEWSKI  ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Grajewie
II MIEJSCE – RAFAŁ ORZECHOWSKI ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Grajewie
III MIEJSCE – KATARZYNA LICHOTA ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Grajewie


WYRÓŻNIENIA

PAULINA TUROWSKA ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Grajewie
AGATA KOSIELSKA ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Grajewie
PIOTR MICHALSKI ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Grajewie
MATEUSZ CHOMICZ ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Grajewie

 
SZKOŁY GIMNAZJALNE

NAGRODA BURMISTRZA  MIASTA – EWA BOBROWSKA z Publicznego Gimnazjum  Nr 2 w Grajewie
I MIEJSCE – URSZULA BUĆKO z Publicznego Gimnazjum  Nr1 w Grajewie
II MIEJSCE – OLGA ŚWIERZBIŃSKA  z Publicznego Gimnazjum  Nr 3 w Grajewie
III MIEJSCE – DARIA SZTOLSZTEJNER z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Grajewie
III MIEJSCE – MARTYNA OSSOWSKA  z Publicznego Gimnazjum  Nr 3 w Grajewie


WYRÓŻNIENIA

MAGDA CISZYŃSKA  z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Grajewie
ŁUKASZ ZAMBROWSKI z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Grajewie
SEBASTIAN BOBROWICZ z Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Grajewie
ALEKSANDRA KAZBERUK z Publicznego Gimnazjum Nr 3 w Grajewie
MDK Grajewo

 czwartek, 6 października 2022

Wojewodzin. Konkurs kulinarny "Ale tort"

czwartek, 6 października 2022

Ełk. BEER DAY w Mazurskim Browarze (8.10)

Komentarze (17)

Witam wszystkich. Piękny konkurs, cudowna organizacja...zresztą jak co roku. Wszystko mi się podobało....zresztą jak co roku. Dlaczego?? Dlatego, że znów jak co roku zresztą, wszystkie wysokie miejsca w konkursie zajęły dzieci członków komisji.
Piękny konkurs - zawiedzione dzieci rwały na oczach jury listy z podziękowaniem za udział. No ale jak to ujęła jedna Pani z w/w jury próbujcie dzieciaki za rok. Może się uda. Przecież to parodia konkursu recytatorskiego. Mam propozycję - zróbcie za rok ten konkurs we własnym gronie. podzielcie się nagrodami...po co ta cała otoczka?? Nie upokarzajcie więcej tych dzieciaków. Brak słów na to całe "dziadostwo". No ale czego można było się spodziewac? Przecież tak jest co roku, że główne i pierwsze miejsca zajmują dzieci Pań zasiadających w komisji lub dzieci znajomych tych Pań. No ale może były one najlepsze, zdolniejsze. Dla Pana Burmistrza również mam pewną propozycję. Niech za rok zaprosi dzieci tych Pań i dzieci wszystkich znajomych tych Pań do swego gabinetu i od razu wręczy im wszystkim te nagrody. Po co robic tyle szumu, po co stresowac inne dzieci. I tak nie mają one szans bo wszystko jest z góry ustalone. Wstyd Panie burmistrzu.....bo nie wierzę, że fundując nagrodę nie orientuje się Pan jak to wszystko się odbywa i jaka jest organizacja tego konkursu. No ale czego można spodziewac się po naszym zaściankowym Grajewie. Układy zaglądają i wdzierają się wszędzie. Nawet w życie dzieci. A najgorsze jest to, że te wszystkie dzieci są tego świadome, bo wszystko to jest robione w perfidny, oczywisty i jawny sposób. Życzę wszystkim Paniom z jury no i Panu Burmistrzowi powodzenia. Organizatorom również. Cieszcie się że macie tak zdolne dzieciaczki.....oczywiście te własne dzieci, swoje.....bo te inne beztalencia....szkoda słów. Pozdrawiam.

przepraszam bardzo moje dziecko zdobyło nagrodę - uważam że ładnie recytacja wypadła, po prostu przygotowało ise - nie znam jury i nie wpływałem na werdykt - i proszę nie krzywdzic tych którzy coś wywalczyli; w poprzednich latach też różnie było, nie udawało sie -ale własnie po to są takie organizowane by póbowac swych sił - pozdrawiam niezadowolonych

nie wiem, jak to wyglądało, ale wg mnie Pan Jacek wykazał się w tym momencie ignorancją! Komentować i krytykować w internecie, pod zasłonką anonimowości to każdy potrafi. Skoro Pan ma takie obiekcje i zarzuty, to dlaczego nie zgłosi ich osobiście do odpowiedniej osoby? Jak dla mnie takie opinie są mało wiarygodne...

Drogi Panie Jacku, trzeba umieć przegrywać i uczyć tego swoich dzieci, a tych bzdur które tu Pan napisał nie warto nawet komentować. pozdrawiam ;)

Umiem przegrywać i tak naprawdę to mam gdzieś to co tu wypisujecie. Nie zamierzam również tego ponownie komentować. Moje dziecko nie brało udziału w tym konkursie, sam też tam również nie byłem ale jak co roku wiem to wszystko od osób które tam były, również nauczycieli. No i oczywiście od zawiedzionych dzieci. Nie wierzycie-sami posprawdzajcie nazwiska tych którzy pozajmowali zaszczytne wysokie i pierwsze miejsca i ich powiązania ze składem jury. Zdziwili byście się. No ale dziś wszyscy będą oczywiście się wszystkiego wypierać, wmawiać że świat i to małe Grajewko jest uczciwe. Że wszystko i wszyscy są uczciwi-hahaha. Zwłaszcza Ci którzy w kościele siedzą w pierwszych ławkach. Lub też Ci którzy przed dostawą do "przewalaka" czekają kolejce a po otwarciu walczą zaciekle o każdy ciuch. Ci którzy w Grajewskich sklepach spożywczych wielkich sieci biją się przy każdej śmiesznej promocji nie zważając na bliźniego a tym bardziej małe dzieci znajdujące się w pobliżu "bitwy". Również Ci którzy zapisując dzieci do pierwszych klas podstawówki lub gimnazjum walczą nie zważając na nic o klasy i "lepszych" wychowawców. Mógłbym przytaczać wiele takich przykładów, bardzo wiele. Otwórzcie oczy ludzie. Chciałbym myśleć tak jak wy. I staram się bardzo. Że świat i ludzie są inni niż to opisuję. Nie da rady. Ale tak naprawdę mam to i takich ludzi głęboko....-wiecie gdzie. Nie wierzycie? Sami możecie to sprawdzić. No chyba, że jesteście jednymi z tych dziwnych i śmiesznych ludzi. Wtedy zapewne wszystkiego się wyprzecie i znów opiszecie jaki to Jacek jest.... pozdrawiam i Wesołych Świąt.

I jeszcze jedno. Skład jury nie miał tylu swoich dzieci ani też dzieci swoich znajomych żeby dać im wszystkie nagrody więc niektórzy mieli szczęście. Co do mojej anonimowości to przynajmniej potrafię się podpisać. Nie tak jak niektórzy podpisują się trzema kropkami. Czy to nie jest większa anonimowość? A może brak wykształcenia? Proszę podać swój nr telefonu to zdzwonimy się. Jeśli brakuje odwagi, proszę powiedzieć, podam swój i porozmawiamy sobie na ten lub inne nurtujące nasze społeczeństwo tematy. Co do przegrywania to chyba już wcześniej o tym napisałem. Nie będę się powtarzał bo wydaje mi się, że wiem kto......zresztą nieważne....nie ma to najmniejszego sensu. Pisanie dalej o tym. Cieszcie się wszyscy i życzę wam powodzenia za rok. A ja mam ważniejsze rzeczy do roboty. Pozdrawiam wszystkich naiwnych no i oczywiście tych stąpających twardo po ziemi również.Idą Święta więc cieszmy się mimo wszystko. Wesołych Świąt.

Pan jacek ma rację , byłam na tym konkursie i brałam udział i to co napisał wszystko to prawda ;/ ! panie jacku pan ich nei słucha bo ja wiem ze to prawda i wszystkie podziękowania z kolezankami i kolegami ze szkoly porwalismy ;/ !

A potem dziwimy się, że Grajewo nie odnosi sukcesów - dalej , chyba, że takie same zasady obowiązują wyżej??? Jeśli konkurs miejski o nagrodę Burmistrza, to chyba społeczeństwo ma prawo znać skład Jury, jeśli to jest tajemnicą, to pan Jacek miał prawo napisać takie gorzkie słowa i to nie ma nic wspólnego ze sztuką przegrywania, w każdym regulaminie konkursu prawo wyraźnie stanowi , że członkowie Jury- nie mogą dopuszczać do konkursu członków własnej rodziny ! A przede wszystkim - skład komisji powinien być w tym tekście podany - aby nie było potem pomówień!

gartulacje dla Marysii i Weroniki!

moje dziecko zajęło 1 miejsce i zdobyło nagrodę Burmistrza Miasta. Nie jesteśmy spowinowaceni ani z władzami miasta ani z jury. Proponuję najpierw przemyśleć to, co bedzie pisane na forum. Pozdrawiam

totalny bezsens Panie Jacku moja córka jest w czołówce i nie znamy żadnych Pań z jury , trochę pokory człowieku

Gratulacje dla Pwełka Dzięgielewskiego :*:*

Taa " moje dziecko sie dostalo i nie znam żyri " ble ble ble , gadajcie co chcecie a gdyby sie nie dostalo i same yscie sie o tym dopwiedzialy glupie baby to by lamenty byly , a gdy by tak zabrac tym waszym dzieciom te nagrody teraz , poniewaz nie zasluzyly i dac innym , bo to by bylo sprawiedliwe to tez tylko placz prawda ? ;/ grajewo to powalone miasto i tak juz bedzie zawsze jesli burmistrz sie za nie nie wezmie , bo kurde wolny kraj i robią co chcą :/ nei dosc ze taka niesprawiedliwosc to w wielu rodzinach dzieci chodząbrudne i glodne a ich rodzice piją, i za co tej policji płaca ?!!

Fajnie ,że to nie ja pierwsza zaczęłam,panie Jacku,choć myślę tak samo!!!!Mama Marysi powinowactwa nie widzi szkoda ,bo ja akurat słyszałam wiersz Pani córki...głucha nie jestem,ale wystarczy w szkole 2 zobaczyć zwycięsców i wyróżnionych!!!POMSTA!!!Kto ma więc szansę przejść?Nie jest to pierwszy konkurs moich dzieci ,szkoda tylko,że dostrzeżone i nagradzane są ale nie we własej szkole i mieście,tam są anonimowe,dlatego im się udaje,a tu u siebie szkoda pisac!Nic nie znaczą!Następna sprawa,sami nauczyciele o korupcji mówią,ale czy wypada im komentować,że wygrała córka pani Dyrektor?Kto się odważy!!!Zgodzę się ,że część dzieci świetnie mówila,ale jeśli tak,to bardzo proszę szanowne jury o wytłumaczenie dlaczego Kasia T.nie została zauważona!!!Nie znam tej dziewczyny nie jestem w tym momencie stronnicza,ale słuchając tego wiersza,człowiek miał wrażenie ,że jest na wieczorze autorskim poetki ,która recytuje własny wiersz!To właśnie mnie boli.Tu nie chodzi o znajomości ale o NAZWISKA!!!!Pokornie proszę tych wszystkich ,którzy czują się pokrzywdzeni,o zgłoszenie nadużyć.Wchodząc na ten konkurs swojej towarzyszce rozmowy,zaprezentowałam wygranych i wiecie co NIE POMYLIŁAM SIĘ WOGÓLE!!!NAZWISKO robi swoje!!!Swoją drogą gratuluję nielicznym,pięknie recytowali!!!

Marysia Mazureknie jest córką pani Dyrektor szkoły, proszę pani mamy. To tylko zbierzność nazwisk. To dziewczynka 7-letnia. Takiej córki pani Dyrektor nie ma. Jest pani nie zorientowana, a wypowiada się pani tak, jakby pani wszystko wiedziała najlepiej. Czasem lepiej pomilczeć, niż pisać głupoty.

również słyszałam występ tej Kasi . Zgadzam się z " matką " . w 200 procentach .! to niesprawiedliwość , tak pięknie powiedzieć , i nie wygrać. ! ! ! Wzruszenie towarzyszyło mi podczas słuchania tego wierszu .. Ale widziałam jury podczas jej występu - jakby wcale nie słuchali ! Jedna patrzyła na kartki przez cały pokaz Kasi . Współczucie :(

do "matka": widzę że jest pani mocno zdesperowana...nie sądze by znała się pani na recytowaniu, więc nie wiem po co się pani wypowiada czy zasłużyła czy nie...ja myślałam ze w konkursach chodzi o rozwój predyspozycji dzieci a nie laury i nagrody...żałosny jest ten spór o nagrody i wasze ćwierćinteligentne paszkwile...ale cóż...frustracje zawsze przelewać "najlepiej" na niewinnych
Pozdrawiam wszystkich zdroworozsądkowych czytelników portalu i redakcję

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.