środa, 28 lutego 2024

Kultura i rozrywka

  • 11 komentarzy
  • 10662 wyświetleń

Miejski Dom Kultury 2006

Miejski Dom Kultury w Grajewie prowadzi działalność w sferze upowszechniania kultury w formie zorganizowanych zespołów, kół zainteresowań oraz widowisk i przedstawień artystycznych.

W Miejskim Domu Kultury w Grąjewie w 2006 roku działały następujące zespoły i koła zainteresowań:

1. Zespół Pieśni i Tańca „Grajewianie” gr.I - 10 osób
2. Zespół Pieśni i Tańca „Mali Grajewianie" - 60
3. Zespół rewiowy „Tamburmaj orki" -30
4. Zespół rewiowy „Tamburmaj orki" gr.II - 40
5. Grupa wokalna „Grajewianie" -10
6. Grupa taneczna „Reflex" - 15
7. Dziecięca grupa taneczna - 20
8. Solistka Michalina Siedlecka - l
9. Solistka Joanna Grądzka - l
10. Grupa wokalna „Fart" -5
11. Grupa wokalna MIX - 7
12. Grupy tańca RAP -20
13. Kapela podwórkowa „Paka z Grajewa" - 8
14. Zespół rockowy „Sacryfice" - 7
15. Zespół rockowy „Notionfigures" - 7
16. Zespół rockowy „Extrem Notę" - 7
17. Koło plastyczne dzieci - 12
18. Koło plastyczne młodzież - 5
19. Grupa teatralna - 20
20. Orkiestra Dęta OSP - 40
21. Koło modelarskie - 15
22. Koło krótko falarskie - 3

 W MDK spotykają się emerytowani nauczyciele (klub Seniora ZNP) aby wspólnie spędzić wolne chwile przy muzyce i herbacie. MDK ma pieczę nad Izbą Pamięci Ziemi Grajewskiej, która eksponuje i zbiera materiały dotyczące historii naszego miasta i regionu. Przy IPZG mieści się Klub 9 Pułku Strzelców Konnych. W obiekcie tym odbywaj ą się spotkania na których dzieci i młodzież zapoznaje się z historii, informacji ze szkół oraz instytucji społecznych i kulturalnych.


Pomieszczenia Miejskiego Domu Kultury udostępniane są nieodpłatnie:
- Klubowi Seniora ZNP,
- Na spotkania i zebrania organizacji społecznych i kombatanckich,

Odpłatnie z pomieszczeń w MDK korzystają:
- Kwiaciarnia,
- NSZZ Solidarność,
- Organizacje związkowe oraz firmy i instytucje (zebrania, spotkania).

Pomieszczenia w klubie Hades wynajmowane są odpłatnie na wesela, różnego rodzaju imprezy okolicznościowe, kiermasze itp.

( tekst: INFORMACJA z działalności Miejskiego Domu Kultury w Grajewie ...)

www.MDK.e-grajewo.pl

Sporządził - Dyrektor MDK
Udostępniła – radna Rady Miasta Joanna Kosielska

 

poniedziałek, 26 lutego 2024

Grajewskie spotkania z historią

poniedziałek, 26 lutego 2024

Wieści z ZS nr 2

Komentarze (11)

Notionfigures czy Extrem Notę...brzmi jak najbardziej...obco! Ktoś może mi przybliżyć, co to za zespoły? Czy już występują na grajewskich scenach, czy dopiero się rozwijają?

Notion Figures to zespół już prawdopodobnie nie istniejący, a przynajmniej nie przy MDK. Zagrali kilka koncertów w klubie "Hades", m.in. na zeszłorocznym finale WOŚP razem z Sacrifice i na scenie plenerowej również w naszym towarzystwie. Extreme Note również nie istnieje (tak sądzę). A tak w ogóle to nazwy chyba wszystkich zespołów zostały napisane z błędami. Przy okazji zastanawiają mnie te cyferki przy każdej z grup. Wygląda to tak, jakby była to liczba osób w danym zespole. To ciekawe, że wszystkie zespoły rockowe mają siódemki, które nijak się mają do liczby osób w poszczególnych zespołach.

ludzie z MDK piszcie stałą rozkładówkę filmów w naszym kinie, po co jest ten internet....

sacrifice (dr) - tak naprawdę to ty i ta cała reszte twoich kumpli jesteście śmieszni. Nic sobą nie reprezentujecie.Jesteście żałośni.Podniecacie się że stworzyliście nic nie wart zespół.
przynajmniej zar w życiu zróbcie coś sensownego.bardzo prosze o nie usuwanie tego komentarza ponieważ pokazuje on tylko i wyłącznie prawdę.wiem że nie każdy się z tym zgodzi ale takie jest moje zdanie.pozdro.

Czy nie iepiej powolac Centrum Kultury i Sportu powolac zdolnego menadzera ;zlikwidowac funkcje dyrektorow.ksiegowosc rozliczalby pracownik wydzialu finansowego UM.Zaoszczedzone pieniadze mozna przeznaczyc na remonty obiektow.Osobiscie watpie by UM byl na tyle odwazny bo musialby naruszyc wieloletni uklad.

Do "Jestem z Grajewa" - masz jakieś konkretne zarzuty wobec Sacrifice i poszczególnych jego członków, czy po prostu tak sobie rzucasz hasła nie poparte żadnymi argumentami, bo się nudzisz? Jeśli chcesz, chętnie podyskutuję z Tobą kulturalnie o muzyce metalowej (bo o taką chodzi w Sacrifice) na gg (znajdziesz na stronie zespołu) lub drogą mailową (również znajdziesz na w/w stronie). Chętnie powymieniam się z Tobą doświadczeniami w graniu muzyki, może się od Ciebie czegoś nauczę, bo ja gram w zespołach dopiero od 1998 roku. Może też podszkolisz mnie w metalu, poradzisz co dobre, co złe, bo ja słucham tej muzy dopiero od 1993 roku, więc moge się nie znać. Zapraszam do rzeczowej dyskusji, ale pyskówkom na poziomie piaskownicy podziękuję.

Moim zdaniem SACRIFICE jest niezłym zespołem..i chwała im za to, że jest jeszcze ktoś w naszym Grajewie, kto przykłada sie do jakichkolwiek organizacji kulturowych, bo inaczej naszą mieścine czeka wymarcie...

sacrifice jako nieliczny,zeby nie powiedziec ze jeden, zespol trzyma sie juz kawal czasu i sa dosyc zgrani. pokaz mi grajewiaku inny taki zespol u ktorego da sie zauwazyc jakis poziom. nie mowie tez ze sacrifice sa gwiazdami ale jak na "grajewska amatorke" sa naprawde niezli. i tak jak pisal moj przedmowca - chwala im za to

Do "Jestem z Grajewa" napisałes - przynajmniej zar w życiu zróbcie coś sensownego. Jestem ciekawe co ty w życiu zrobiłes sensownego moze bys sie pochwalił nam. Napisałej "Podniecacie się że stworzyliście nic nie wart zespół" Kto tu się podnieca chyba sam sie podniecasz tym ze mozesz sobie na internecie wjechac na ludzi którzy grają w tym zespole. Chłopaki grają bo lubią bo to ich hobby mogą sie spotkac pogadac spędzić miło czas grając. Może podaj nam lnka do swojej tworczosci muzycznej moze pochwalisz sie nam jak pozytecznie i miło spędzasz czas albo jakie masz hobby. Jestem bardzo ciekawy.

do ??? internet a w czszególności komentarze są po to aby wyrażać zdanie na jakiś temat mogę i równierz mam prawo do tego.i zrobiłemw swoim życiu bardzo dużo sensownych rzeczy więcej niż ci się wydaje.i swoje zdanie dotyczące tego zespołu podtrzymuje

ale do nauki ortografii to niezbyt się przykładałeś

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.