niedziela, 17 października 2021

Kultura i rozrywka

Miejsce Odkrywania Talentów

Miejsce Odkrywania Talentów
,, ODKRYWAMY  TALENTY ”


Rok szkolny 2010/2011 został ogłoszony Rokiem Odkrywania Talentów. Wiele szkół z całej Polski przystąpiło do akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Dzięki temu stworzono mapę Szkół Odkrywców Talentów oraz Miejsc Odkrywania Talentów.

Tytuł ,,Szkoła Odkrywców Talentów” otrzymał Zespół Szkół Miejskich  nr 1   w Grajewie. Szkoła aktywnie wspiera swoich uczniów w odkrywaniu i rozwijaniu ich uzdolnień. Organizuje różnorodne  zajęcia m.in.
Zajęcia pozalekcyjne z unihokeja 
Sukcesy uczniów:
I miejsce dziewcząt i II miejsce chłopców w Finale Igrzysk Województwa Podlaskiego       w Unihokeju; V miejsce chłopców i IX miejsce dziewcząt w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Unihokeju; II miejsce w Wojewódzkim Współzawodnictwie Sportowym Szkół w Klasyfikacji Dziewcząt.

Zajęcia pozalekcyjne z lekkiej atletyki
Sukcesy uczniów:
rekord Polski w rzucie piłeczką palantową; I miejsce w Finale Ogólnopolskim Czwartków Lekkoatletycznych w rzucie piłeczką palantową; I miejsce w Międzynarodowym Mityngu Lekkoatletycznym w rzucie piłeczką palantową; I miejsce w Finale Igrzysk Województwa Podlaskiego.

Projekt ,, Uczenie się przez całe życie”
Sukcesy uczniów:
I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie o Letnie Stypendium na Obóz Młodzieżowy Camp Rising Sun w Danii. Przewodniczka grupy dziewcząt z wielu krajów świata na obozie letnim Camp Rising Sun w USA.

Zajęcia wokalne
Sukcesy uczniów:
wyróżnienie w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Radia Jard w Białymstoku, I miejsce  w Regionalnym Konkursie Piosenki zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury    w Grajewie.

Koło teatralno – taneczne „CZARY  MARY” i zespół taneczny „FIESTA”
Sukcesy uczniów:

Grupa teatralna – I miejsce, Puchar Starosty Powiatu Grajewskiego; Zespół Taneczny „Fiesta” - Puchar Burmistrza Miasta Grajewo .
Więcej informacji na stronie www.roktalentow.men.gov.pl.
 

Tytuł ,,Miejsce Odkrywania Talentów” otrzymał Uczniowski Klub Sportowy ,,WILK” działający przy Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Grajewie.
Uroczystość odsłonięcia  tablic odbędzie się  21.03. 2011 roku.

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.