wtorek, 28 marca 2023

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 10636 wyświetleń

Medale dla pracownic MOPS

„Warto służyć każdemu człowiekowi i dla każdego warto się poświęcać”
Kardynał Stefan Wyszyński


22 listopada br. w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku Złote Medale Prezydenta RP, za długoletnią pracę w pomocy społecznej, rąk Wojewody odebrały: p. Jolanta Bołtruczuk, p. Celina Krysztofik oraz p. Joanna Męczkowska, pracownice Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grajewie. 

W Grajewie pracuje 13. pracowników socjalnych. Nie jest łatwo być dzisiaj pracownikiem pomocy społecznej, zwłaszcza, gdy oczekiwania wobec Nich przerastają często możliwości. To Oni znajdują się "na pierwszej linii frontu" w walce z biedą i wykluczeniem, spotykają się z trudnymi sytuacjami i krzywdami ludzkimi, często z bezradnością. Praca socjalna to wielka odpowiedzialność i ciężka praca, do której potrzeba niezwykłych ludzi.

- Chciałabym, aby prowadzone przez nas działania był w odczuciu społecznym jak najbardziej pożądane i skuteczne. Składam serdeczne wyrazy uznania za wysiłek i zaangażowanie w wypełnianie ważnej roli społecznej na rzecz drugiego człowieka. Życzę, aby pomoc podopiecznym przynosiła poczucie zadowolenia i satysfakcji z wykonywanej pracy, aby zawsze budziła szacunek i uznanie ze strony tych, którzy doświadczają jej dobrych skutków – powiedziała nam Barbara Pieńkowska, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grajewie,

 
/e/
 

Komentarze (1)

Gratuluję,tylko ludzi powinni uprzejmiej przyjmować

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.