• 9399 wyświetleń

Mecz III ligi piłki siatkowej

WYGRANA MLEKPOLU W III LIDZE SIATKÓWKI
   W niedzielny wieczór w grajewskiej hali sportowej MOSiR odbył się mecz III ligi piłki siatkowej mężczyzn w którym gospodarze MLEKPOL MOSiR podejmowali KOKiS Kolno. Oba zespoły do niedzieli nie miały na swym koncie ligowych punktów. Po meczu gospodarze dopisali sobie dwa punkty, a goście jeden, bo o wyniku zadecydował teabreak.
     Pierwszy set to od początku wyraźna przewaga Mlekpolu. Dobra zagrywka i udane ataki, a do tego błędy gości w zagrywce i bloku dały wysoką wygraną. Kolejny set pokazał, że goście nie zamierzają się poddać. Od początku prowadzili i wykorzystywali każdy błąd gospodarzy. Jednak miejscowi szybko się zmobilizowali i doprowadzili do remisu 11 : 11. Od tego momentu trwała wyrównana walka o każdy punkt. Końcówka rozgrzała i zawodników i kibiców. Więcej spokoju wykazali gospodarze i to oni wygrali.

I kiedy wydawało się, że wygrają bez straty seta, to Kolno zaczęło grać i praktycznie wszystko im wychodziło. Podłamani gospodarze zaczęli seriami popełniać błędy. Stracili też siłę ataku. To sprawiło, że ponownie od stanu 8 : 8 była gra punkt za punkt. Tym razem lepsi i skuteczniejsi okazali się rywale i wygrali seta. W czwartym secie pierwsze punkty zdobyli gospodarze. Jednak to chyba ich uśpiło i szybko KOKiS wyrównał. Kibice ponownie zaczęli oglądać walkę o każdy punkt. Mniej błędów popełniali goście i prowadzili kilkoma punktami. Mlekpol jednak nie odpuszczał i doprowadził do remisu 18 : 18. Wtedy jednak kolejna seria niedobrych zagrań i przegrana w tym secie.
    Na szczęście miejscowi opanowali nerwy i w decydującym secie od początku prowadzili kilkoma punktami. Do tego wreszcie było mniej nieudanych zagrań i szkolnych błędów. To sprawiło, że wygrali w teabreku i meczu. Ale dopisali sobie tylko dwa punkty i szkoda, że wystawili kibiców na próbę nerwów.
MLEKPOL MOSiR GRAJEWO – KOKiS KOLNO  3 : 2 (25:16, 31:29, 23:25, 21:25, 115:12)
MLEKPOL: Adam Odlanicki, Tomasz Zyskowski, Dawid Naruszewicz, Łukasz Boć, Michał Fiedorczuk, Grzegorz Snarski, Mirosław Mieczkowski – libero oraz Konrad Rafałowski, Bogusław Wszeborowski, Marek Adamkiewicz – grający trener.
KOKiS: Adrian Drozdowski, Piotr Damięcki, Tomasz Kakowski, Zbigniew Brajczewski, Bartłomiej Żebrowski, Jacek Kicała – grający trener oraz Karol Patalas, Bartłomiej Rogiński.
Sędziowali: I sędzia – Tomasz Łatuszyński (Białystok) , II sędzia Andrzej Mścichowski, sekretarz zawodów – Bogdan Sokół (obaj Grajewo).