Sport

  • 2 komentarzy
  • 2875 wyświetleń

Mateusz Gliniecki z Grajewa wzmocni sztab Lechii Gdańsk

Mateusz Gliniecki pochodzący z Grajewa dołączył do sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu Lechii Gdańsk

 

 

Sztab szkoleniowy pierwszej drużyny Lechii Gdańsk wzmacnia młody, ale już teraz posiadający spore doświadczenie trenerskie, Mateusz Gliniecki (l.32).

 

Zawód trenera piłkarskiego uprawia od 2016 roku. Po zbieraniu doświadczeń m.in. w pierwszej drużynie Odry Wodzisław Śląski czy zespołach młodzieżowych Jagielloni Białystok, dołączył do Biało-Zielonych. Najpierw zajmował się pracą w drużynie U-16 Akademii Lechii Gdańsk, by następnie pełnić funkcję asystenta trenera w zespole U-19. Trener Gliniecki ma w swoim dorobku wiele staży w takich klubach jak: Real Madryt, Crystal Palace, Raków Częstochowa, Jagiellonia Białystok czy Sandecja Nowy Sącz.

 

Wzmacniamy sztab szkoleniowy o trenera analityka. Mateusz Gliniecki dołącza do Zbigniewa Oszmany i teraz dział analityczny będzie składał się z dwóch osób. Warto inwestować w jakość pracy, tym bardziej, że proces treningowy staje się coraz obszerniejszy i wymaga dokładnego rozpatrywania. Więcej też przygotowuje się indywidualnych czy drużynowych analiz video, stąd też potrzeba rozbudowy sztabu – powiedział dyrektor sportowy Lechii Gdańsk, Łukasz Smolarow.

 

Cieszę się, że dołączyłem do sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu. Mam nadzieję, że wykorzystując swoją wiedzę pomogę klubowi w realizacji wyznaczonych celów – dodał nowy trener analityk Lechii Gdańsk, Mateusz Gliniecki.

 

Trener Gliniecki miał okazję poznać już tryb pracy pierwszego zespołu. Brał bowiem udział w przygotowaniach Biało-Zielonych do rundy wiosennej podczas obozów w Cetniewie oraz w tureckim Side.

 

Trenerze, gratulujemy i życzymy powodzenia! 

 

https://lechia.net

 

*Kluby: 2009/10 Warmia Grajewo

*Trener: 2021/22 Lechia II Gdańsk (asystent tr.)

 

 

 

Klub Sportowy Lechia Gdańsk –  klub piłkarski z siedzibą w Gdańsku, zdobywca 2 Pucharów Polski (1983, 2019) oraz 2 Superpucharów Polski (1983, 2019), od sezonu 2008/2009 występujący w najwyższej polskiej piłkarskiej klasie rozgrywkowej – Ekstraklasie.

 

 

Wieści z KS "WARMIA" (2010 r.)

Komentarze (2)

Brawo za upór i ambicje. Powodzenia w dalszej karierze Kiler !

Do młodzieży można osiągnąć coś więcej nawet z małego miasta Grajewo MOŻNA TYLKO TRZEBA dążyć do celu i nie poddawać się !!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.