poniedziałek, 25 października 2021

Wiadomości

Maszt bez "światełka"

Maszt bez
W Grajewie w okolicach Zakremu od jesieni stoi nowy maszt telekomunikacyjny przeznaczony dla nadajników GSM. Inicjatorem konstrukcji jest Polkomtel – operator sieci Plus.
Mieszkańcy tamtych okolic  zastanawiają się dlaczego masz nie jest oświetlony?

Elżbieta Sadowska Biuro Komunikacji Korporacyjnej Polkomtel SA
Uprzejmie informuję, że:
- wysokość wieży wynosi 72,5 m
- wieża nie wymaga zainstalowania oświetlenia przeszkodowego – dostępne są dokumenty potwierdzające brak konieczności wykonania oznakowania przeszkodowego.

Nie każda wysoka budowla jest przeszkodą w rozumieniu przepisów i wymaga wykonania oznakowania przeszkodowego. O konieczności wykonania  takiego decydują właściwe służby lotnicze na podstawie własnych regulacji prawnych i infrastruktury lotniskowej na danym obszarze.
Kwestie, co należy zgłosić i jak oznakować, gdy budowla wymaga oznakowania, reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 25.06.2003 roku "w sprawie sposobu zgłaszania oraz oznakowania przeszkód lotniczych" Dz.U. nr 130 poz.1193.

Nowa antena pozwoli na znaczące polepszenie jakości sieci, w tym na zagwarantowanie sygnału tam, gdzie go obecnie nie ma. Na terenie miasta mieści się kilka masztów przeznaczonych dla operatorów komórkowych.
 
fot. e-Grajewo.pl

poniedziałek, 25 października 2021

Kronika 997 - Ełk

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.