czwartek, 28 września 2023

Wiadomości

  • 13 komentarzy
  • 16308 wyświetleń

Masakra pod Augustowem

Dzisiaj tuż po północy na drodze krajowej nr 8 koło Szczebry w powiecie augustowskim doszło do kolejnego już w tym roku tragicznego wypadku.  Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 45-letni kierowca zmierzającej w kierunku Suwałk cysterny z nieznanych na razie przyczyn zjechał na lewy pas jezdni. Tam przewożąca ponad 20 tys. litrów mleka ciężarówka czołowo zderzyła się z nadjeżdżającym z przeciwka litewskim mercedesem-bus. Potężna masa rozpędzonej scanii pchając przed sobą busa doszczętnie zmiażdżyła jego przód. Dalej cysterna zjeżdżając na pobocze wywróciła się i uderzyła w drzewo.

Tego wypadku nie przeżył 45-letni kierowca ciężarówki. Na miejscu zginęli też kierowca mercedesa i sześć podróżujących z nim kobiet. Jedyna ocalała 17-letnia pasażerka busa z połamanymi nogami została przetransportowana do szpitala. Policjanci z Augustowa ustalają tożsamość ofiar i przyczyny tej tragedii. Utrudnienia w ruchu na tym odcinku trasy trwały przez blisko 12 godzin. Kilka minut po godzinie 13 został tam przywrócony normalny ruch.

W Komendzie Powiatowej Policji w Augustowie został uruchomiony specjalny punkt informacyjny dla krewnych i rodzin ofiar wypadku. Tam pod nr tel. 0-87 643 93 20 dyżuruje policyjny psycholog i tłumacz języka litewskiego.    

Dzisiejszy wypadek powiększył tegoroczny bilans wypadków i śmiertelnych ofiar na podlaskim odcinku „krajowej ósemki”. Od początku roku do dzisiaj na tym odcinku drogi doszło do 68 wypadków w których 32 osoby zginęły, a 81 zostało rannych.                                                     


nadkom. Jacek Dobrzyński rzecznik prasowy
KW Policji w B-stoku dla e-Grajewo.pl

Komentarze (13)

JAK PANI COŚ POWTARZA TO PROSZĘ PODAĆ ŻRUDŁO.

Boże... straszne...;( a każdy mi sie dziwi ze boje sie jezdzic samochodem:/ niestety nigdy nie masz pewnosci ze wrocisz caly, albo ze w ogole wrocisz...:(

Pani jest wielbicielką Platormy Obywatelskiej i nie musi nic powtarzać, tak jak jej ulubiony Lider Donald,który kocha wszystkich"normalnych" polaków i nawet w sondażach się nie myli

[*] . . . . . . [*]

żródło pisze się przez ó

to jest straszne tyle ludzi zgineło, szkoda mi tej 17 letniej dziewczyny:(:( [*][*][*][*][*]

ajćć zadobrze było jak tiry nei mogły jezdzic to drogą.. trzeba jeszcze kilku wypadków by w koncu ktos co nieco zrozumiał [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*]

[*]...pokój z nimi

Wypadek poruszył Litwinów
tp, pap2006-08-25, ostatnia aktualizacja 2006-08-25 17:35
"Polskie drogi - strefa śmierci", "Tragiczna podróż na warszawski bazar", "Koszmarna noc Litwinów w Polsce" - takie tytuły miały wczoraj litewskie dzienniki, które wiele miejsca poświęciły wypadkowi koło Augustowa.

"Respublika" stwierdza, że polskie drogi są "przeklinane i przeklęte przez wszystkich kierowców". Dziennik przetacza też wypowiedź premiera Gediminasa Kirkilasa, który zapewnił, że władze litewskie będą domagać się od władz polskich szybkiego uporządkowania dróg prowadzących na przejścia graniczne z Litwą.

- Na zły stan dróg skarżą się nie tylko nasi kierowcy, ale też obcokrajowcy. Z powodu złego połączenia nawet turyści rezygnują z odwiedzania Litwy. Jest to jeden z problemów, który w ciągu 10-15 lat nie został rozstrzygnięty. Zauważam jednak dobrą wolę obecnego rządu polskiego w tej kwestii. Ten odcinek drogi jest dla nas bardzo ważny i będziemy mu poświęcali wiele uwagi. Tym bardziej że droga szybkiego ruchu Via Baltica po stronie litewskiej już jest zakończona - powiedział premier Kirkilas "Respublice".

Litewskie media informują, że tragiczny wypadek koło Augustowa nie był jedynym tej nocy na drogach polskich, w którym zginęli bądź ucierpieli Litwini. Niedaleko Warszawy zginął jeden Litwin, a nieopodal granicy polsko-niemieckiej inny doznał obrażeń.

JA PISZĘ DO KOLESIA Z PO.
TA PANI BYŁA NA KURSIE U PANA DONALDA TUSKA

NIe rozumiem kierowcow w Polsce.Delikatnie mowiac to dorozkarze.

...Ciężko mi cokolwiek pisać, ponieważ w tym wypadku zginął mój wujek który był kierowcą tira wiozącego mleko...Wcale nie był winny!!!Ludzie opanujcie się tam nie było znaków hamowania!!!Mój świętej pamięci wujek oraz kierowca busa jechali poboczami!!!Prawdopodobnie litewskiego busa wyprzedzał następny uczetsnik ruchu...Wujek zauważył, że będzie czołówka z tym "trzecim..."więc zjechał na lewy pas nie widząc busa litewskiego...Przeżywamy to wszyscy ponieważ był dla nas wielką podporą NIE ZNALIŚCIE GO!!!Był cudownym człowiekiem który nie zrobiłby krzywdy nawet malutkiej muszce...Był dla mnie wszytskim:'''(Nie myślcie o kierowcach tirów w taki sposób bo to ich praca!!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.