Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) to narzędzie, które służy mieszkańcom i policjantom. Obywatelom umożliwia zasygnalizowanie problemu w miejscu zamieszkania, policji pozwala identyfikować skalę i rodzaj występujących zagrożeń.
Chcąc zgłosić coś niepokojącego, wystarczy wejść na stronę internetową grajewskiej Policji i kliknąć w baner Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Kolejnym krokiem jest naniesienie zagrożenia w konkretne miejsce. W celu usprawnienia komunikacji zostały przygotowane specjalne ikony. W razie wątpliwości można skorzystać z instrukcji obsługi. Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę. Dostęp i korzystanie z usług jest powszechne i nieodpłatne.
Grajewscy funkcjonariusze codziennie weryfikują zgłoszenia mieszkańców wpływające za pośrednictwem tejże aplikacji. Tylko w 2019 roku odnotowano ich 920 (od początku funkcjonowania KMZB tj. 1 lipca 2016 r. na terenie powiatu grajewskiego wprowadzonych zostało blisko 2920 zagrożeń). Najwięcej zgłoszeń zaznaczonych na Mapie dotyczyło przekroczeń prędkości i było ich aż 327. 275 z nich zostało potwierdzonych, a wyeliminowanych 67. Bardzo często Internauci zaznaczali też „spożywanie alkoholu w miejscach objętych zakazem” i było ich 270 z czego 114 wyeliminowano. 129 razy zaznaczono nieprawidłowe parkowanie, z czego 126 przypadków zostało wyeliminowanych. Mieszkańcy wskazali też 13 miejsc, w których przebywają bezdomni i 16, gdzie zauważyli osoby żebrzące. Większa część z tych zgłoszeń została wyeliminowana – podsumowują mundurowi.
Każde naniesione na mapę zagrożenie, wywołuje odpowiednią reakcję funkcjonariuszy. Pamiętajmy także, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych.
wtorek, 13 maja 2025
poniedziałek, 12 maja 2025
I co z tego ze wpisuje jak i tak nic nie jest z tym zrobione tyle ze jest...
© Copyright 2025, Wszelkie prawa zastrzezone