piątek, 8 grudnia 2023

Kultura i rozrywka

Manewry ZHP


W dniu 21 czerwca br. odbyły się w Grajewie

„MANEWRY SPRAWNOŚCIOWE O MIANO DRUŻYNY SZTANDAROWEJ HUFCA ZHP W GRAJEWIE"

W manewrach wzięło udział 8 zespołów, które rywalizowały w następujących konkurencjach:
- test wiedzy o 9 psk,
- strzał piłką do bramki,
- rozbijanie namiotu,
- rzut granatem, - rzut ringo,
- bieg z elementami pożarniczymi,
- strzelanie z wiatrówki,
- samarytanka.

Po prawie dwugodzinnych zmaganiach najlepszy okazał się zespół: 4 Rajgrodzkiej Drużyny Harcerskiej „Ora et labora”, drugie miejsce zajęła również drużyna z Rajgrodu „Per aspera ad astra”. Na trzecim miejscu uplasowały się dwie drużyny: Drużyna Harcerska z Rudy i 5 Drużyna Harcerska „Odkrywcy” z Grajewa. Najlepszą spośród gromad zuchowych naszego hufca okazała się „Wilcza Gromada” z Rudy.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim pozostałym drużynom dziękujemy za udział i harcerską postawę. Dziękujemy również wszystkim pracującym społecznie instruktorom naszego hufca oraz naszym sympatykom, którzy pomogli w zorganizowaniu i przeprowadzeniu manewrów.

Ponieważ od 1986 r. Hufiec „Biebrzański” ZHP w Grajewie nosi imię 9 psk, Towarzystwo Przyjaciół 9 PSK w Grajewie włączyło się aktywnie w organizację ww. manewrów. M.in. wraz z władzami miasta ufundowało przechodnią nagrodę główną, którą jest kopia oryginalnej lancy z proporczykiem w barwach 9 psk, której uroczyste wręczenie odbędzie się w trakcie obchodów „Święta 9 PSK” w sobotę 25 czerwca. Równocześnie informujemy, że członkowie zwycięskiej drużyny harcerskiej i najlepszej gromady zuchowej mają prawo nosić przez rok czasu proporczyki w barwach 9 psk na kołnierzach mundurów.
Mamy nadzieję, że zapoczątkowana w tym roku inicjatywa rozwinie się i przyczyni do lepszego poznania wśród zuchów i harcerzy historii i tradycji 9 psk.


Tomasz Dudzińskiczwartek, 7 grudnia 2023

Mikołajki w SP2

czwartek, 7 grudnia 2023

Morsy Grajewo. Niezawodni Mikołaje

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.