niedziela, 26 września 2021

Wiadomości

  • 11 komentarzy
  • 2351 wyświetleń

Mandaty do 5 tys. zł i grzywny do 30 tys. zł

Mandaty do 5 tys. zł i grzywny do 30 tys. zł

Rząd w trybie obiegowym przyjął projekt noweli Prawa o ruchu drogowym, który przewiduje m.in. podwyższenie maksymalnej wysokości grzywny za wykroczenia drogowe do 30 tys. zł - poinformowało Ministerstwo Infrastruktury. Zmiany mają pozwolić na skuteczniejszą walkę z niebezpiecznymi kierowcami.

Zgodnie z projektem przekraczanie dopuszczalnej prędkości o ponad 30 km/h będzie skutkowało minimalnym mandatem w wysokości 1,5 tys. zł.

Prowadzenie pojazdu bez wymaganego uprawnienia będzie skutkowało karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny od 1 tys. zł. Jeśli sprawca takiego wykroczenia w ciągu dwóch lat popełni je ponownie, to kara grzywny wyniesie nie mniej niż 2 tys. zł.

Maksymalny mandat karny będzie kosztował 5 tys. zł, a nie jak dotąd 500 zł.

 

Wejście w życie nowych rozwiązań zaplanowano na 1 grudnia 2021 r.

Komentarze (11)

To i podwyżka wypłaty niech będzie w nowym ładzie do 30 tys

Polski nowy ład. .. wykończa ludzi

Polska nie ma swojego ładu ten ład jest odgórny i napewno nie polski

I bardzo dobrze.

To jest pisiorski nowy ład. Wyborców PIS te mandaty nie dotyczą bo nie mają samochodów albo jak mają to takie graty że szybciej nie pojadą :). Pisiory rządowymi limuzynami niech też zaczną jeździć przepisowo bo wożą tego Matołusza itp. z prędkością światła, rozbijając pieniądze podatników i narażając innych na niebezpieczeństwo.

A co z alkoholikami za kierownicą? Tu jest problem. Czy dożywocie za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym?

Ludzie umierają na drogach w wypadkach spowodowanych przez nieostrożnych kierowców, a wy żałujecie kierowców ! Wszystko mi jedno czy to wyborcy PiS, czy innej partii ,nie umiesz jeździć płać.

miras-jak nakradles to jezdzisz mercedeso-tuskiem.

Ta ciekawe kogo będzie na to stać przy zarobkach 2100 zł na miesiąc pora emigrować z tego złodziejskiego kraju rządzonego przez żydów. Powinno być tak, że wysokość mandatu ustalana jest ma podstawie dochodu. Wynika z tego też, że najbardziej będzie opłacało się jeździć bez prawa jazdy (niższy mandat za to samo wykroczenie niż gdy posiadasz prawko). A co z pieszymi, którzy wtargają się na jezdnię albo święte rowerowe krowy? Dalej bezkarni chory złodziejski kraj

Dokładnie, idiotyczny przepis, który pozwala wjeżdżać rowerzystom na przejścia dla pieszych. Jadą chodnikiem szybko i nagle cyk na pasy. Czasem nawet jadąc 30 na godzinę ciężko wyhamować przed takim ryzykantem któremu wszystko wolno. Szanujmy siebie. I zawsze trzeba być czujnym.

felek nie czekałem na żadne plusy i zasiłki: w szkole podstawowej i średniej pracowałem w soboty i wakacje na budowach, na studiach w wakacje wyjeżdżałem za granicę zbierać szparagi lub brokuły a teraz prowadzę swój biznesik i daję możliwość zarobku takim felkom ale ty i tak wolisz okupować MOPSa, wyzywać innych od złodziei i sączyć taniego browara pod sklepem

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.