czwartek, 28 września 2023

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 9897 wyświetleń

Lustro poprawi widoczność

Na mapie drogowej prawie każdej miejscowości są skrzyżowania uznawane za niebezpieczne. Stojące np. duże drzewa, budynki, słupy czy też parkowane samochody ograniczają widoczność, przez co kierujący pojazdami mają problemy z płynnym włączeniem się do ruchu. Niejednokrotnie w takich miejscach dochodzi do groźnych sytuacji często z udziałem pieszych.

Mając na celu poprawę bezpieczeństwa, zarządcy dróg stosują różne rozwiązania – montują urządzenia zwiększające widoczność, progi zwalniające, znaki STOP, również sygnalizację świetlną. A wszystko w zgodzie z przepisami prawa dotyczącymi szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach oraz zasobnością portfela administratora.

W Grajewie jeszcze do niedawna niewątpliwie miejscem newralgicznym było skrzyżowanie ul. Fabrycznej z Przemysłową. Dziś wyjeżdżający z ulicy podporządkowanej nie mają raczej problemu z bezpiecznym włączeniem się do ruchu. Poprawę widoczności umożliwiło zamontowane lustro drogowe. Inwestycja choć niewielka, to cieszy i powinna spełniać swoją funkcję. Sceptycy są innego zdania - lustro drogowe powoduje zniekształcenia obrazu, nie oddaje rzeczywistej odległości jadącego pojazdu ani prędkości z jaką się porusza, przez co może przyczynić się do wystąpienia kolizji - twierdzą.

Czy rozwiązanie okaże się skuteczne użytkownicy będą wiedzieć za kilka tygodni. Jedno jest pewne -  każdy kierowca zbliżając się do skrzyżowania o ograniczonej widoczności zobowiązany jest zachować szczególną ostrożność, a w razie potrzeby nawet zatrzymać pojazd upewniając się czy ma możliwość kontynuacji jazdy. 


e-Grajewo.pl

 

Komentarze (7)

Sygnalizacja na skrzyć Kostytucji, i Cmentarnej z Wojska Polskiego pilnie potrzebna a także Kopernika z Dworną

i Dwornej z Ełcką również!

mc Popieram Twoja propozycje ,gdzie sa radni z tych okregow ,do roboty, nie czekac az krew sie bedzie lala.Po co rewitalizacja centrum ,zrobcie te chol.......swiatla.

popieram MC potrzebne bardzo tam sa sygnalizacje

A przedewszystkim koło przejazdu coś zrobić bo strach jeździć na tym skrzyżowaniu kolo sądu

Grunwaldzkiej z Ełcką-koniecznie

Nie chcemy zadnej rewitalizacji, robcie swiatla ,sa nam bardziej potrzebne.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.