wtorek, 21 września 2021

Wiadomości

  • 27 komentarzy
  • 10030 wyświetleń

Ślubowanie Burmistrza Rajgrodu

Ślubowanie Burmistrza Rajgrodu

8 grudnia br. Komisarz Wyborczy zwołał sesję Rady Miasta w Rajgrodzie. Obrady miały miejsce w sali konferencyjnej UM.
 

 Pierwszym punktem porządku było złożenie ślubowania przez nowo wybranego Burmistrza. Ireneusz Gliniecki po oficjalnym objęciu urzędu wygłosił kilka słów do zebranych, jak i pozostałych mieszkańców Rajgrodu i okolicznych miejscowosci. Zadeklarował m.in., iż dołoży wszelkich starań, aby dobrze sprawować powierzoną funkcję i nie zawieść tych, którzy Mu zaufali.

 W kolejnych punktach przegłosowano uchwały dotyczące wynagrodzenia przewodniczącego oraz członków RM, jak też burmistrza Rajgrodu, omówiono zmiany w budżecie. Ustępujący włodarz Czesław Karpiński, obecnie radny, krótko podsumował ostatnie działania, przedstawił informacje o rozpoczętych w poprzedniej kadencji projektach, których kontynuacja należeć będzie do nowej rady. Sesję prowadził Przewodniczący RM Mieczysław Gisztarowicz.


fot. e-Grajewo.pl

 

Komentarze (27)

Najważniejsze że zaczęli od uchwalenia sobie wynagrodzenia!!!

Powodzenia panie Irku :)

no wymóg jest - sorry, taki mamy klimat, było się starać na radnego :)

Trzymam kciuki Panie Irku!!!

Phiii lepiej juz bylo..moze byc tylko gorzej

No to wypłata burmistrza nie za tęga. 5000 koła zasadnicze,1500 dodatek funkcyjny plus 1900 razem jakieś 8450. Za lata nie wiem ile dostanie ale wszystkiego z 13 wyjdzie pewnie z 10000 zł na miesiąc. Troszke sporo. O radnych już nie wspomnę bo napewno raz na tydzień posiadówka będzie jak za każde ponad 215 zł dostaną.

Teraz bedzie lepiej i dla Woznejwsi mamy swego Burmistrza idobrych swojch radnych

Powodzenia Panie Burmistrzu.

Byly policjant bedzie miasto policyjne

6 glosow tyle zabraklo dla dobrego burmistrza-a Pan niech sie wykarze bo narzazie dostaje laur na zapa

powodzenia- mam nadzieję, że wywiąże się Pan z obietnic

Do Mirka P.: Idąc pana tokiem myślenia, to gdyby burmistrzem została pani Hanna to jakie byłoby to miasto? ( nie policyjne tylko.... jakie?):)Ludzie, pomyślcie zanim cokolwiek napiszecie. Pozdrawiam:)

Jak można było milicjanta na Burmistrza wybrać?

Bo Pani Kulesza z całą pewnością odmieniłaby Rajgród... Już widzę wspaniałe miasto PSLu...

Ciekawe co ten nasz burmistrz zrobi dla wsi

Gratulacje Panie Irku, odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku.

Pan Irek był bardzo dobrym komendantem i na pewno będzie bardzo dobrym burmistrzem. Zna się na zarządzaniu, przepisach prawnych, ludzkich problemach i ma odpowiednie podejście do tego typu pracy. Powodzenia i gratulacje Panie Irku.

Całe szczęście że PSL i jego klika nie podbiła naszej gminy i mamy bezpartyjnego burmistrza który w dodatku zna się na tej robocie, brawo wyborcy.

- "którzy Mu zaufali" - Mu z dużej litery. Trzeba już zacząć lizać d...... nowemu burmistrzowi. Żałosne!

obserwator - naucz się kultury, ja obserwatorka jak obserwuję tu przeważnie pisza Jego JeJ Mu czy inne z dużej i mi się to podoba akurat, to jest jakis szacunek do człowieka, o co Ci chodzi, nie uważałes na języku polskim w szkole :(

Widać że P. Kulesza i jej klika nie mogą pogodzić się z porażką. To przykre i żałosne jacy ludzie potrafią być zawistni. Dzięki Bogu mamy ich z głowy na 4 lata.

do: jak żyć - z j. polskim to ty masz poważne kłopoty. Zaimki osobowe piszemy z wielkiej litery w listach. Ten tekst listem do pana burmistrza nie jest. W innych tekstach zaimki osobowe piszemy wielką literą, pisząc o osobach, których darzymy wielką czcią i uwielbieniem. A z uwielbieniem burmistrza to może ciut za wcześnie. Poczekajmy

No masz rację "jak żyć", Pani Kulesza się przeliczyła i bardzo dobrze, że tak się stało ponieważ ona jest ni.....ra a poza tym nie NADAWAŁA SIĘ!!! NIE UMIE OKREŚLAĆ PEWNYCH SPRAW KULTURALNYMI SŁOWAMI:))) ONA SAMA WIE O CO CHODZI...

Gratuluję Panie Ireneuszu. Na Pana miejscu zwróciłbym uwagę na Radę Miasta, a w szczególności na przewodniczącego Rady. Przecież ten pan jest przy władzy xxxx lat. Jak ja pamiętam, a mieszkam w Rajgrodzie ok 40 lat od początku swojej kariery rządził Rajgrodem z I sekretarzem PZPR. I co w tym czasie zrobiono dla Rajgrodu? Później był zastępcą dyrektora Szkoły Podstawowej. I co zrobiono dla dobra szkoły nauczycieli, uczniów? Następnie był sekretarzem Gminy i w tym czasie zamknięto stołówkę w szkole itd. Mona tu wymieniać jeszcze wiele zasług obecnego Przewodniczącego Rady. Sęk w tym że przed ślubowaniem Pana na burmistrza już ukonstytuowała się Rada. Czyli zaczyna rządzić.
Pozdrawiam i cieszę się że wybrano na Burmistrza Rajgrodziaka, może coś się zmieni? Najwyższy czas.

"las" - to dowaliłeś, nie chce mówic kim jesteś skoro takie masz pojęcie. Akurat będzie rok sie uczył jak każdy nowy, bo akurat zna sie zero na tej robocie. Ale nic sie nie stało w Polsce sa setki nowych bez samorzadowego doświadczenia, każdy kiedyś sie uczy. Niewiele gmina na tym straci akurat bo nie ma w przyszłym roku srodków z Unii, bo nowa perspektywa. Jak jeszcze raz wpiszesz "że zna sie na tej robocie" to będę zmuszony napisać co myślę o Tobie. Nie no dobre sobie.

Kochani jak poznacie nowego Burmistrza bliżej to porozmawiamy sobie na forach ja znam doskonale. Trzymam za Wszystkich z tej gminy kciuki to piękna krain . Nie wiem czy już wiecie co zrobiliście. Pełna porażka.

Pani Haniu My o Pani pamiętamy i nie zapomnimy dla nas jest PNI NAJWAŻNIEJSZA CHOĆ ZOSTAŁA PANI ZASZCZUTA I OPLUTA. POZDRAWIAMY.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.