czwartek, 2 lutego 2023

Kraj

Litwini "lubią" BMW

Policjanci z posterunku w Filipowie odzyskali warte około 130 tysięcy złotych bmw skradzione na terenie Belgii. W związku z tą sprawą do aresztu trafiło dwóch obywateli Litwy.

W minioną niedzielę nad ranem, około godziny 3.00, policjanci z posterunku w Filipowie patrolując Bakałarzewo zauważyli na śniegu świeże ślady pojazdów prowadzące do lasu. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić i pojechali za  tropem. Po chwili znaleźli stojące bmw i toyotę oraz siedzących za ich kierownicami mężczyzn. Po szczegółowym sprawdzeniu aut w policyjnych systemach okazało się, że bmw zostało skradzione dzień wcześniej na terenie Belgii. Szacunkowa wartość odzyskanego pojazdu to około 130 tysięcy złotych. Kierujący samochodami obywatele Litwy w wieku 37 i  47 lat zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Natomiast samochody zostały zabezpieczone na policyjnym parkingu. Teraz postępowaniem mężczyzn zajmie się sąd. Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. źródło – oficer prasowy KMP w Suwałkach

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.